ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Page 6 of 20 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next

Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by kic 7/11/2017, 22:15


mracna si u zadnje najt, ali treba i to malo..

kic
Admin

Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 7/11/2017, 22:16

odlična.... spešl humor.

night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 7/11/2017, 22:28

kic wrote:
mracna si u zadnje najt, ali treba i to malo..



 sve u svoje vrijeme.... :).
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by kic 7/11/2017, 22:59


jel to ona serija o onoj plavusici?

neki dan je bio intervju s Bergmanom na HTV3, veli kako se nosio s tugom, nije mogao uopce pisati nakon zenine smrti niti pomisliti da pise, ali onda je poceo na silu pisati po par stranica svaki dan, i tako od mehanickog pisanja mu se ponovo probudio duh, bar malo, disciplina i rad izbave, svaki sat je imao neki cilj nesto napraviti.. ali opet velim, nema potpune utjehe nikad..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by L'âme 8/11/2017, 16:19

night sky wrote:odlična.... spešl humor.

odlicna serija, bas po mojoj mjeri...:-)
Uff, osjecam tog skorpiona opako u zadnje vrijeme..
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 9/11/2017, 22:44

kic wrote:
jel to ona serija o onoj plavusici?

neki dan je bio intervju s Bergmanom na HTV3, veli kako se nosio s tugom, nije mogao uopce pisati nakon zenine smrti niti pomisliti da pise, ali onda je poceo na silu pisati po par stranica svaki dan, i tako od mehanickog pisanja mu se ponovo probudio duh, bar malo, disciplina i rad izbave, svaki sat je imao neki cilj nesto napraviti..  ali opet velim, nema potpune utjehe nikad..



od sile ništa osim štete ako iznutra nema odaziva....ali da.... važan je rad, zaokupiti se nečim.

vodeni znakovi teško podnose traumatične događaje, posebno ako se u njima nađe mjesec-emocije-voda, stoga se rak, škorpion i ribe teže nose sa gubicima.... i.bergman, sunce u raku-izuzetno privržen obitelji, a i 4kuća-dom u je istom znaku ali sa mjesecom u djevici-rad, disciplina, dužnost pa je i razumljiv način, put ka oporavku....duša-mjesec zna što joj je za činiti.


ne znam za plavušu ali u -six feet under- je dexter učio anatomiju :D....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 9/11/2017, 22:50

maggie13 wrote:
night sky wrote:odlična.... spešl humor.

odlicna serija, bas po mojoj mjeri...:-)
Uff, osjecam tog skorpiona opako u zadnje vrijeme..



.... da, osjeti se, jako, sa svih strana....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 16/11/2017, 01:00

mjesec astrološkom simbolikom predstavlja dušu tj. samu bit, suštinu onoga što čovjek doista jest. recimo da je to njegovo pravo lice jer mjesec u sebi nosi sva proživljena iskustva od prenatalnog doba, djetinjstva, odnosa sa majkom etc..
mjesec su emocije, nježnost, potreba za pripadanjem, dobrota i suosjećanje i kada rođenjem zauzme položaj u znaku škorpiona koji nosi obilježja transformacije-smrt, sve što osoba u životu prolazi ima elemente drame, malo umiranje. kaže se, to je od puno strasti, potrebe duboko proživjeti svaki osjećaj, što najčešće znači razoriti, uništiti jer previše boli ono što od suptilnih osjećaja satkana duša ne može podnijeti, istinu koju svi znaju ali škorpion najjače osjeća, kraj i prolaznost.
ako je mjesec u škorpionu lijepo položen ta će potreba za boravkom na onoj strani biti manje traumatična, ne samo za osobu već i njene najbliže. u suprotnom, tuga s obje strane, jer škorpion s užitkom nanosi bol, hrani se patnjom čime sam biva oslobođen iste.
odnedavno jupiter boravi u škorpionu, a sve što on dotakne dobiva na snazi, pojačava moć, donosi i osmjeh na lice, optimizam.... i gledajući tako mjesec pored jupitera; sutra ujutro će i tranzitno zauzeti mjesto u škorpionu; sva ona snaga, strastvenost, postaje eksplozivna, napadna, pa sili i veselju-ju, očekuje smijeh i pjesmu ali bez obzira na možebitno dobar tekst, dobru muziku, škorpion je smrt, suprotnost života.... dakle, ište li mjesec u škorpionu veselje jer je sretan ili jer je nesretan?
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by Guest 16/11/2017, 10:23

iMeni je mjesec u škorpionu. 
I baš sam se jučer zatekla kako u prvi mah jednako reagiram i na veliku količinu sreće i na veliku količinu tuge.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by Guest 16/11/2017, 12:06

night sky wrote:mjesec astrološkom simbolikom predstavlja dušu tj. samu bit, suštinu onoga što čovjek doista jest. recimo da je to njegovo pravo lice jer mjesec u sebi nosi sva proživljena iskustva od prenatalnog doba, djetinjstva, odnosa sa majkom etc..
mjesec su emocije, nježnost, potreba za pripadanjem, dobrota i suosjećanje i kada rođenjem zauzme položaj u znaku škorpiona koji nosi obilježja transformacije-smrt, sve što osoba u životu prolazi ima elemente drame, malo umiranje. kaže se, to je od puno strasti, potrebe duboko proživjeti svaki osjećaj, što najčešće znači razoriti, uništiti jer previše boli ono što od suptilnih osjećaja satkana duša ne može podnijeti, istinu koju svi znaju ali škorpion najjače osjeća, kraj i prolaznost.
ako je mjesec u škorpionu lijepo položen ta će potreba za boravkom na onoj strani biti manje traumatična, ne samo za osobu već i njene najbliže. u suprotnom, tuga s obje strane, jer škorpion s užitkom nanosi bol, hrani se patnjom čime sam biva oslobođen iste.
odnedavno jupiter boravi u škorpionu, a sve što on dotakne dobiva na snazi, pojačava moć, donosi i osmjeh na lice, optimizam.... i gledajući tako mjesec pored jupitera; sutra ujutro će i tranzitno zauzeti mjesto u škorpionu; sva ona snaga, strastvenost, postaje eksplozivna, napadna, pa sili i veselju-ju, očekuje smijeh i pjesmu ali bez obzira na možebitno dobar tekst, dobru muziku, škorpion je smrt, suprotnost života.... dakle, ište li mjesec u škorpionu veselje jer je sretan ili jer je nesretan?


Ispricala bih vam nesto cemu sam moguci razlog doznala upravo danas, citajuci posljednju stranicu ove teme. Nisam znala da je Mjesec bio u Skorpijici. :-)

Uglavnom, posljednjih nekoliko tjedana osjetila sam snaznu potrebu za nekim kristalom. Da, bila sam jako uznemirena, ali buduci da konstantno strepim zbog mnogih stvari, ovo nije bilo nista neuobicajeno. Osim te potrebe za mojim neznanim bicem iz svijeta minerala. Posjetila sam i lokalni ducan koji ima lijepe i kvalitetne raznovrsne primjerke, ali nista me nije privuklo. U to sam vrijeme nosila serafinit (uvijek nosim barem jedan od kristala), cemu cu se vratiti nesto kasnije.

Dakle, nisam pronasla novog "druga" :-) pa sam prelistavala stranice jednog web shopa. Na njima, pogled mi se prilijepio za prekrasne caroite (njeznih lila tonova s lijepim inkluzijama drugih minerala). Caroit sam i ranije susretala, ali nikada me dosad nije privlacio. Odjednom nisam mogla odmaknuti pogled s njega pa shvatih da upravo njega trazim. Ludilo. :-D

I tako sam ga narucila i nestrpljivo iscekivala. U medjuvremenu sam procitala sve sto sam mogla naci o njemu. Izmedju ostalog, nalazista su mu u Sibiru kao i serafinitu. Kad sam ga konacno primila u ruke, potpuno sam se umirila. I taj je mir i neka pritajena radost trajala danima nakon toga. :-)

Danas sam, kao sto rekoh, procitala ove upise i sinulo mi je, iako ni sama ne mogu u to povjerovati, zasto je to bilo tako.

Sjetih se da se za caroit navode energije koje odgovaraju energijama, prije svega, Skorpiona, a onda i Strijelca. Zanimljivo je da i za serafinit spominju najvise ova dva znaka, iako kod serafinita preteze Strijelac, a caroita Skorpion. Buduci da sam Strijelcica s Mjesecom u Skorpionu, ova me je podudarnost nemalo zacudila. Ta iznenadna magnetska privlacnost prema caroitu koincidira s ulaskom Mjeseca u Skorpijicu.

Pozdrav. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by Guest 16/11/2017, 13:11

P.S. ispricavam se na brzopletosti, dakle ta prica s caroitom preklapala se s Merkurom u Skorpionu.. Moj Merkur (i Mjesec) jest u Skorpiji.. Ima Night uvid u to. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by Guest 16/11/2017, 13:12

mativka wrote:iMeni je mjesec u škorpionu. 
I baš sam se jučer zatekla kako u prvi mah jednako reagiram i na veliku količinu sreće i na veliku količinu tuge.

Takodjer. :-) Oboje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by L'âme 17/11/2017, 10:53

Samo neka prodje ovaj skorpionski mjesec :-D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by L'âme 17/11/2017, 11:01

night sky wrote:mjesec astrološkom simbolikom predstavlja dušu tj. samu bit, suštinu onoga što čovjek doista jest. recimo da je to njegovo pravo lice jer mjesec u sebi nosi sva proživljena iskustva od prenatalnog doba, djetinjstva, odnosa sa majkom etc..
mjesec su emocije, nježnost, potreba za pripadanjem, dobrota i suosjećanje i kada rođenjem zauzme položaj u znaku škorpiona koji nosi obilježja transformacije-smrt, sve što osoba u životu prolazi ima elemente drame, malo umiranje. kaže se, to je od puno strasti, potrebe duboko proživjeti svaki osjećaj, što najčešće znači razoriti, uništiti jer previše boli ono što od suptilnih osjećaja satkana duša ne može podnijeti, istinu koju svi znaju ali škorpion najjače osjeća, kraj i prolaznost.
ako je mjesec u škorpionu lijepo položen ta će potreba za boravkom na onoj strani biti manje traumatična, ne samo za osobu već i njene najbliže. u suprotnom, tuga s obje strane, jer škorpion s užitkom nanosi bol, hrani se patnjom čime sam biva oslobođen iste.
odnedavno jupiter boravi u škorpionu, a sve što on dotakne dobiva na snazi, pojačava moć, donosi i osmjeh na lice, optimizam.... i gledajući tako mjesec pored jupitera; sutra ujutro će i tranzitno zauzeti mjesto u škorpionu; sva ona snaga, strastvenost, postaje eksplozivna, napadna, pa sili i veselju-ju, očekuje smijeh i pjesmu ali bez obzira na možebitno dobar tekst, dobru muziku, škorpion je smrt, suprotnost života.... dakle, ište li mjesec u škorpionu veselje jer je sretan ili jer je nesretan?
vjerojatno kombinacija...satkanost od u zudnje za neprestalnom izmjenom ekstremnih osjecaja i situacija, ceznje za rasvjetljavanjem tame i bivanja cetvrte noge sakatom.
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 18/11/2017, 00:23

ithildin :), meni se čini da je to prije poradi jupitera; i bojom-ljubičasta je njegova, kao i neptunova u tranzitu kroz ribe-trigon škorp., dobar aspekt na tvoje plenete u škorp.; koji je unazad nešto tjedana ušao u znak škorpiona jer je kao vladar strijelca-natalno sunce, svojom energijom-caroit privukao mjesec onim što mu je u ovome trenutku najpotrebnije. sve se lijepo  poklopilo. pogledala, ima predivne osobine.
merkur je mala jurilica i sad bi ga stavila po strani, bez obzira što mu je natalno tamo mjesto. caroit i serafinit s njim nemaju ništa, za razliku od jupitera u škorpionu i strijelca, i mjeseca jer je važniji od merkura.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 18/11/2017, 00:30

Ithildin wrote:

Kad sam ga konacno primila u ruke, potpuno sam se umirila. I taj je mir i neka pritajena radost trajala danima nakon toga. :-)




:tu .... to je kao i sa ljudima koji prilaze sa dobrim namjerama, nesebično daju od sebe ono što je u tom momentu najpotrebnije.... ta energija, moć dobrote ne nestaje tako lako.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 18/11/2017, 00:38

maggie13 wrote:


ceznje za rasvjetljavanjem tame i bivanja cetvrte noge sakatom.


oni najviše čeprkaju po tome, traže istine kojima se nitko ne želi baviti.... -u sred života u smrti smo- pristaje im.


bojim se da nisam shvatila poantu sa četvrtom nogom :|.... :D
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by L'âme 18/11/2017, 15:52

night sky wrote:
maggie13 wrote:


ceznje za rasvjetljavanjem tame i bivanja cetvrte noge sakatom.


oni najviše čeprkaju po tome, traže istine kojima se nitko ne želi baviti.... -u sred života u smrti smo- pristaje im.


bojim se da nisam shvatila poantu sa četvrtom nogom :|.... :D
samo oni su u stanju osakatiti sebe da bi spoznali iznutra taj osobni doživljaj beskrajne patnje i nesavršenosti.
isto tako će se prvi vezati uz nekoga tko je oštećen, osakaćen..to njih uzbušuje, privlači, izaziva..
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 18/11/2017, 22:45

zodijački mračnjaci....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by L'âme 19/11/2017, 15:27

night sky wrote:zodijački mračnjaci....
Makar se svima ne vidi na prvu.
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by night sky 19/11/2017, 23:22

solarnim škorpionima rjeđe dok plutonski tipovi mogu biti skriveni, posebno ako je sunce, asc ili mo u nekom veselom znaku.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc. - Page 6 Empty Re: planete i ostala nebeska tijela - kretanje, utjecaj na život etc.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 20 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum