ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by epikur37 Fri 5 May - 8:11

Hasanbegovića i Esih branili su se ističući kako oni ne bi pristali na preslagivanje s HNS-om i Pupovcem, ali su onda pupastim glasovanjem otvorili put da do toga eventualno dođe nakon lokalnih izbora, pri čemu Plenković-Vrdoljak-Pupovčevoj Vladi ili onoj u kombinaciji s HSS-IDS-om umjesto HNS-a, neće trebati njihove ruke, pa su ispali naivni i propustili najbolji tajming za definitivni raskol s Plenkovićevim HDZ-om, koji će ih ionako odbaciti. Ideološki gledano, nema nikakve prepreke za koaliciju HDZ-a i HNS-a. Kompletna današnja vrhuška HDZ-a, od Plenkovića, preko Božinovića do Dalić, ispražnjena je od vrijednosti i ideologije, osim nekritičke eurofilije, i svi oni su jednako kao u HDZ, mogli svojevremeno ući i u SDP-ili HNS, kako što je, primjerice, Vrdoljak mogao biti jedan od njih u ovakvom HDZ-u. Plenkovićev, Božinovićev i Dalićkin HDZ može surađivati s HNS-om lakše nego sa svojim desnim krilom ili Mostom. E sad, to što neki birači HDZ-a tvrde kako nisu glasovali za tijesno savezništvo s Pupovcem ili za HNS-ovu kulturnu politiku, to je njihov problem. Neki od njih bi fetišistički dali glas HDZ-u i da mu na čelo dođe Pupovac što, prema svemu viđenom posljednjih dana, i nije više nemoguć scenarij. Nakon lošeg snalaženja bloka Hasanbegović – Esih – Glasnović tom biračkom tijelu na sljedećim izborima kao jedina opcija ostaje Most, naravno, ako “izađe iz ormara”. Već sam ranije pisao kako je osnovna razlika između HDZ-a i Mosta u tome što današnji HDZ glumi da jest ono što nije, tj. konzervativna, demokršćanska stranka, i time kupi većinsko hrvatsko biračko tijelo, a Most glumi da nije ono što jest, a to je upravo ono što HDZ simulira.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/sto-je-hdz-bez-pupovca-1167671 - https://www.vecernji.hr/vijesti/sto-je-hdz-bez-pupovca-1167671
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by epikur37 Fri 5 May - 8:12

Most nekako najviše vuče na tekovine hss-a....konzervativci, dosljedni i to.

Doduše to nije opcija za pravašku desnicu ali za tradicionalno i umjereno desno konzervativno biračko tijelo da.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by epikur37 Fri 5 May - 8:13

Već sam ranije pisao kako je osnovna razlika između HDZ-a i Mosta u tome što današnji HDZ glumi da jest ono što nije, tj. konzervativna, demokršćanska stranka, i time kupi većinsko hrvatsko biračko tijelo, a Most glumi da nije ono što jest, a to je upravo ono što HDZ simulira.
-----------------------


vrlo dobro
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by gargamel0101 Fri 5 May - 8:20

JEdan je Hase
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by vuksadinare Fri 5 May - 8:21

..ja bi osobno glasovao za hss da je recimo petirka na celu te stranke...most je meni nedefiniran...napose prema međunarodnoj politici..vecinom se zadrzavaju na lokalpatriotskoj razini...tu ih plenkovic dobija...on forsira vecinom međunarodnu politiku i nije cudo da ej bas sa sobom vodio dosta msotovaca koji su iskrenu tu pokazali određenu smusenost i nesnalazenje...i onda im je plenki poslije lako mogao nabaciti..'eto o cemu vi pricate nemate pojma o međunarodnoj politici'...petrov se recimo pogubio prilikom posjeta u bh-a....prvo je kao ka'k ti podrzao pravo hrvata na entitet pa nakon salvi kritika iz sarajeva..rekao je bezvezno 'nisam ja to tako rekao'...most je jeako nedefiniran i prema mađarskoj i orbanu...preko mol-a..gdje gledaju mađarsku kao uzurpatora ine...a kao na istoj su ajmo reci ideoloskoj razini...a u biti su slijedili sdpovu i neoliberalnu politiku prema orbanu i mađarskoj..i opet ih je tu plenki dobio jer je nakon toga upravo forsirano slao steira da sastanci sa mađarima i u visegradskoj skupini...sto se tice eu-a...tu je most isto neodređen ili nema neku politiku..malo su za eu..pa malo nesto kao kriticni..pa opet nije eu ni tako losa....recimo za razliku od petirke koja ima konstantnu politiku prema međunarodnoj zajednici,eu.'regionu'..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98869
2015-09-08


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by jastreb Fri 5 May - 8:22

Koga više briga za te misli iz 19.stoljeća? Ljudima je dosta prazne demagogije.

Tko će vratiti ljude u Slavoniju? Bruna Esih? Tko će podići na noge drvnu industriju u G.kotaru? Hasanbegović?

Ma ,dajte,molim vas.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by vuksadinare Fri 5 May - 8:27

ja kod mosta nisam vidio konstatu u politici...jedino imaju konstantu na lokalnoj razini..ali cim treba iskoraciti u vece vode..jednostavno izgubljeni su..nemaju razrađenu startegiju.....ne mozes voditi drzavu ako ne spojis sve posude..nije drzava isto kao metkovic ili lokalna zajednica...mislim da se most morao jos nekoliko godina politicki uzdizati i graditi...jednostavno previse neiskustva narocito na međunarodnom planu a to je mozda najvazniaj stavka politike..jer prakticno zivis i djelujes u uslovima međunarodne i globalne politike....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98869
2015-09-08


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by epikur37 Fri 5 May - 8:28

Dobro vucino ti si baš desnica ona pravaška, ali za nas umjereno desne i konzervativne Most je pozitiva. 

A kako pratim u drugoj domovini Hrvata i hercegbosna podržava Most!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by Kermit Fri 5 May - 8:30

Ne znam tre i marcelijus su se okrenuli udbi i ravnogorcima hehe naravno sendvič su ovdje kumovali
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by epikur37 Fri 5 May - 8:32

asilovski wrote:Ne znam tre i marcelijus su se okrenuli udbi i ravnogorcima hehe naravno sendvič su ovdje kumovali


pratimo dalje :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by vuksadinare Fri 5 May - 8:32

epikur37 wrote:Dobro vucino ti si baš desnica ona pravaška, ali za nas umjereno desne i konzervativne Most je pozitiva. 

A kako pratim u drugoj domovini Hrvata i hercegbosna podržava Most!
..ti si izgubljen..sad sam rekao da bi podrzao hss da je petirka na celu....drugo nema veze sto ti osobno podrzavas bitno ej da to znas na međunarodnim sastancima to naglasiti i to braniti..a ne povuci se nakon prve kritike i odmah nemusto se braniti tipa..'nisam ja majke mi tako mislio..mislio sam ono nesto drugo,trece'...o tome se radi...ode petrov u bh-a a vrati se popisan....sa izmnotavanjem..'oni su mene krivo razumjeli nisam ja bas tamo za treci nego nekakav dogovor,suradnju'...ili jesi ili nisi petrovu..a ne nakon prvog napada izgubljen si i pokusavas se izvuci na jeftin nacin...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98869
2015-09-08


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by epikur37 Fri 5 May - 8:33

S čim je taj sendvič baš nisam marendao...marc i  tre...ako je s mortadelom i ima majoneza u lepinji...šalji vam i ja glasam za hdz i pupija :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by vuksadinare Fri 5 May - 8:41

..nekidan razgovaram sa jednim mostovcem koji senalazi na lsiti za zagreb..a zivi u mojem kvartu..on kaze meni 'pa nije bas tako vazna međunarodna politika mi tu nista puno ne mozemo'..ja ne vjerujem svojim ocima..'nije vazna..i mi tu nista ne mozemo'..kad sam objasnio neke stvari...on se poceo izvlaciti..'most je stvoren da radi za lokalnu zajednicu'..pa sto onda konjino hoces na drzavnoj razini vlast..kandidirajte se samo za lokalne izbore i to je to....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98869
2015-09-08


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by Kermit Fri 5 May - 8:43

epikur37 wrote:S čim je taj sendvič baš nisam marendao...marc i  tre...ako je s mortadelom i ima majoneza u lepinji...šalji vam i ja glasam za hdz i pupija :D
Pupi im je sada junak hehe dobro da nije rat pa oni bi navodili artiljeriju po nama jebote irud
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by epikur37 Fri 5 May - 8:43

vuksadinare wrote:..nekidan razgovaram sa jednim mostovcem koji senalazi na lsiti za zagreb..a zivi u mojem kvartu..on kaze meni 'pa nije bas tako vazna međunarodna politika mi tu nista puno ne mozemo'..ja ne vjerujem svojim ocima..'nije vazna..i mi tu nista ne mozemo'..kad sam objasnio neke stvari...on se poceo izvlaciti..'most je stvoren da radi za lokalnu zajednicu'..pa sto onda konjino hoces na drzavnoj razini vlast..kandidirajte se samo za lokalne izbore i to je to....


za razliku on kulinde i hdz-a koji rasturaju na međunarodnoj politici :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by Kermit Fri 5 May - 8:45

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:..nekidan razgovaram sa jednim mostovcem koji senalazi na lsiti za zagreb..a zivi u mojem kvartu..on kaze meni 'pa nije bas tako vazna međunarodna politika mi tu nista puno ne mozemo'..ja ne vjerujem svojim ocima..'nije vazna..i mi tu nista ne mozemo'..kad sam objasnio neke stvari...on se poceo izvlaciti..'most je stvoren da radi za lokalnu zajednicu'..pa sto onda konjino hoces na drzavnoj razini vlast..kandidirajte se samo za lokalne izbore i to je to....


za razliku on kulinde i hdz-a koji rasturaju na međunarodnoj politici :)
Hehe niži buzinski ađutant im govori što, kako i kada
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by vuksadinare Fri 5 May - 8:49

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:..nekidan razgovaram sa jednim mostovcem koji senalazi na lsiti za zagreb..a zivi u mojem kvartu..on kaze meni 'pa nije bas tako vazna međunarodna politika mi tu nista puno ne mozemo'..ja ne vjerujem svojim ocima..'nije vazna..i mi tu nista ne mozemo'..kad sam objasnio neke stvari...on se poceo izvlaciti..'most je stvoren da radi za lokalnu zajednicu'..pa sto onda konjino hoces na drzavnoj razini vlast..kandidirajte se samo za lokalne izbore i to je to....


za razliku on kulinde i hdz-a koji rasturaju na međunarodnoj politici :)
to nema veze..ovi ne zele ni pokusati nesto vani napraviti..zatvoriti se u svoju avliju i to je to...'njih zanima lokalna zajedncia'..pa jebote onda nek ti vrh vrhova bude neko nacelnicko mjesto u nekakvoj selendri i to ej to..ti si svoje ambicije ispunio za nesto vise nemas snage ili ne zelis imati...uiostalom sam petrov je po potvrdi grmoje nakon ovih posljednjih izbora rekao da bi on najrajse bio oporba..dakle covjek nema ambicija za nesto vise..i toga je svjestan pa sto se onda guras u drzavnu valst i kandidirasza vise pozicije..kandidiraj se za gradonacelnika metkovica isretan si..imas desetak tisuca ljudi pod sobom sa kojim  je lakse raditi nego 4 i po milijuna...nit brige nit pameti..jebeti se hoce li onaj u pazinu ili vugrovcu imat posao ili nece..zanimate jedino hoce li onaj u metkovicu imat posla ili nece..i to je to
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98869
2015-09-08


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by rigbi Sat 6 May - 11:32

epikur37 wrote:Most nekako najviše vuče na tekovine hss-a....konzervativci, dosljedni i to.

Doduše to nije opcija za pravašku desnicu ali za tradicionalno i umjereno desno konzervativno biračko tijelo da.
HSS je bio za panslavizam tako da ne vidim most u toj semi
rigbi
rigbi

Posts : 625
2015-08-02


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by darth_vader Sat 6 May - 13:23

epikur37 wrote:Most nekako najviše vuče na tekovine hss-a....konzervativci, dosljedni i to.

Doduše to nije opcija za pravašku desnicu ali za tradicionalno i umjereno desno konzervativno biračko tijelo da.

Pravaši su gkk i uvijek padnu na iste HDZ- ove grablje... Most je dokazao da se s njima​ ne može​ tako lako manipulirati, a uz razumnu razinu konzervativnosti nude puno više prosječnom glasacu desnice koji​ je ipak najčešće glup ko kurac i radije će glasati za govno s HDZ-ovom mašnom, nego za stranku s jasno isprofiliranim stavom i koji mu ide u prilog​....
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by vili40 Sat 6 May - 13:29

jasambrend wrote:
epikur37 wrote:Most nekako najviše vuče na tekovine hss-a....konzervativci, dosljedni i to.

Doduše to nije opcija za pravašku desnicu ali za tradicionalno i umjereno desno konzervativno biračko tijelo da.

Pravaši su gkk i uvijek padnu na iste HDZ- ove grablje... Most je dokazao da se s njima​ ne može​ tako lako manipulirati, a uz razumnu razinu konzervativnosti nude puno više prosječnom glasacu desnice koji​ je ipak najčešće glup ko kurac i radije će glasati za govno s HDZ-ovom mašnom, nego za stranku s jasno isprofiliranim stavom i koji mu ide u prilog​....
bravo,ovo je za deset :10
vili40
vili40

Male
Posts : 10651
2015-08-02


Back to top Go down

Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu Empty Re: Raspudić: Nakon potapanja Hasanbegovića i Esih, desnica će se okrenuti konzervativom Mostu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum