ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

socijalna fobija...

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 16:57

orion wrote:
Ithildin wrote:Spomenula bih nesto vrlo bitno u citavoj ovoj prici, a to je da napadaji panike mogu ukazivati i na probleme s fizickim zdravljem. Dakle, prije nego netko pomisli da ima anksiozni poremecaj, neka prekontrolira Fe u krvi, hormone stitnjace i rad srca. To je ono osnovno..

Inace, sam clanak opisuje neke tipicne situacije koje su mi se desavale i jos uvijek se desavaju, s tom razlikom sto sam ove godine dosla do vrlo vazne info koju mi je moj imunolog presutio, a zelim je podijeliti s vama (u slucaju da se netko nalazi u slicnoj situaciji). KORTIKOSTEROIDI. Jedna od glavnih nuspojava dugotrajnog lijecenja kortikosteroidima jesu napadaji panike. I najcesce se javljaju kod zena.



Za kortikosteride mi je prvi glas. Jedna znanica  ima psorijatični artritis pa često mora koristiti kortikosteroide.Zadnjih godina relativno često osjeća laganu anksioznost - najviše problem sa gutanjem i napetost u predjelu vilice i vrata.

A da, to su stvari koje ti imunolozi/reumatolozi ne govore, no kortikosteroidi "čuda" mogu napraviti organizmu. Inače, zanimljivo je da se većinom kod žena koje uzimaju kortikosteroidnu terapiju javljaju PA.

U svakom slučaju, tko god godinama pati od PA, uspješno je, zapravo, razvio anksiozni poremećaj i dobro je posjetiti stručnjake. Glupe racionalizacije tipa "ne mogu nam reći ništa što već ne znamo", dakle, uvjerenje kako ne mogu pomoći, smijurija je na koju ne želim gubiti vrijeme pojašnjavajući njenu neistinitost.

Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 19:41

mate wrote:
Sres, stres, nesvjestan stres.
Nakon napada, čovjek se malo osvijesti...

that's a good one. nakon napada čovjek se malo osvjesti? kako?

stres? načelno da stres može biti jedan od okidača ali ne mora. PA može dobiti i osoba koja je totalno opuštena i nema nikakve stresne epizode.

možda ljudi neznaju ali PA ima i većina a skoro pa svi oni koji se bave body buildingom i uzimaju steroide. ne vjeruješ? prosurfaj malo po forumima za body buildere pa čitaj.

evo malo štiva za početak:

Welcome to the EliteFitness.com Bodybuilding Site! Please join this discussion about Steroids Use And Panic Attacks within the Anabolic Steroids category.

Excerpt: Anyone here ever experienced panic attacks (hyperventilation, paranoia, fear of dieing, etc.) with the use of steroids ?? I get this shit on a regular basis this day. Ive been now taking steroids for about 6 years. The only thing that can calm me down is tranquiller or valium tablets. Anyone can help with his personal experience/remedy ??

---

Got bad with 500mg enanthate per week and 100mg anapolon per day.

anxious and paranoid. Freaked me right out.

---

I get anxiety real bad sometimes. I try to breath deep until it goes away.

---

yep on fina or eq, escpecially eq, it made me freak about everything and i was always paranoid.

---

The fear of dying is not a general fear of dying... but of dying right then and there. During a full blown panic attack, sometimes the person feels as if they are going to go crazy and die, right then and there. Sounds weird, but if it has happened to you, you know what I'm talking about.

https://www.elitefitness.com/forum/anabolic-steroids/steroids-use-panic-attacks-246339.html



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 19:50

Can Steroids Cause Anxiety?

Anabolic steroids are often abused by those who want to increase their physical performance or enhance their appearance. Therefore, a degree of anxiety about perceived inadequacies is often at the root of the decision to take the drugs. Abusing steroids, however, can lead to increased anxiety levels, which can spring from both direct physical properties of the drugs and from reactions to the drug’s effects.

How Steroids Affect Cells and Hormone Levels

Anabolic steroids produce their results primarily by mimicking the actions of the natural hormone testosterone. In muscle cells, they stimulate protein synthesis and promote cell growth. They also block cortisol from binding to muscle cell receptors, which slows muscle breakdown. Over time, the use of steroids reduces levels of a hormone known as allopregnanolone. Since allopregnanolone acts as a natural tranquilizer, lower levels in the body may lead to a more agitated baseline state, which can contribute to feelings of anxiety.

Steroid use can often be associated with a variety of psychiatric conditions. A 2007 article in The International Journal of Neuropsychopharmacology found steroid use to be associated with depression, irritability, aggression, confusion, psychosis and delirium as well as anxiety. Animal studies also corroborate the association. A 2010 article in the journal Psychoneuroendocrinology reported that mice administered steroids showed significantly elevated anxious behavior.

Unwanted Effects of Steroids

Anxiety may also arise as a reaction to some of the drug’s side effects. Users who began taking the drugs to enhance their physical appearance may be especially distressed by some of the unwanted physical changes steroids can cause. In males, steroid use can lead to shrinking of the testicles and unnatural breast development, and women may experience facial hair growth. Users of both genders may experience baldness. Teen users may develop severe acne and the drugs may stunt their growth.

A 2012 article in the journal Trends in Neurosciences notes that men who first begin using steroids often experience a degree of euphoria, but that negative emotional states such as anger and aggression eventually become common. The study’s authors note that this can in turn lead to low self-esteem and anxiety, and users may increase their steroid use to cope. The report notes that anxiety often persists after the use of steroids is stopped.

http://www.steroidabusehelp.com/can-steroids-cause-anxiety
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 19:57

Allopregnanolone

Allopregnanolone possesses a wide variety of effects, including, in no particular order, antidepressant, anxiolytic, stress-reducing, rewarding, prosocial, antiaggressive, prosexual, sedative, pro-sleep, cognitive and memory-impairing, analgesic, anesthetic, anticonvulsant, neuroprotective, and neurogenic effects. Fluctuations in the levels of allopregnanolone and the other neurosteroids seem to play an important role in the pathophysiology of mood, anxiety, premenstrual syndrome, catamenial epilepsy, and various other neuropsychiatric conditions.

Increased levels of allopregnanolone can produce paradoxical effects, including negative mood, anxiety, irritability, and aggression. This appears to be because allopregnanolone possesses biphasic, U-shaped actions at the GABAA receptor – moderate level increases (in the range of 1.5–2 nM/L total allopregnanolone, which are approximately equivalent to luteal phase levels) inhibit the activity of the receptor, while lower and higher concentration increases stimulate it. This seems to be a common effect of many GABAA receptor positive allosteric modulators. In accordance, acute administration of low doses of micronized progesterone (which reliably elevates allopregnanolone levels), have been found to have negative effects on mood, while higher doses have a neutral effect.

Allopregnanolone and mood disorders.

In women the severity of these mood symptoms are related to the allopregnanolone serum concentrations in an inverted U-shaped curve. Negative mood symptoms occur when the serum concentration of allopregnanolone is similar to endogenous luteal phase levels, while low and high concentrations have less effect on mood. Low to moderate progesterone/allopregnanolone concentrations in women increases the activity in the amygdala (measured with fMRI) similar to the changes seen during anxiety reactions. Higher concentrations give decreased amygdala activity similar as seen during benzodiazepine treatment with calming anxiolytic effects.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23978486

The role of allopregnanolone in depression and anxiety.

During the last years, the downregulation of neurosteroid biosynthesis has been intensively discussed to be a possible contributor to the development of anxiety and depressive disorder. Reduced levels of allopregnanolone in the peripheral blood or cerebrospinal fluid were found to be associated with major depression, anxiety disorders, premenstrual dysphoric disorder, negative symptoms in schizophrenia, or impulsive aggression. The importance of allopregnanolone for the regulation of emotion and its therapeutical use in depression and anxiety may not only involve GABAergic mechanisms, but probably also includes enhancement of neurogenesis, myelination, neuroprotection, and regulatory effects on HPA axis function.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24215796
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by kic 22/7/2017, 20:07


gnjec doktor, ajde de
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 20:16

kic wrote:
gnjec doktor, ajde de

Hajde ti, ne seri. Nisi ni procitao sto je prilijepio, vec si krenuo s izrugivanjem.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 20:20

Tnx, Gnjec, ali rijetki ce na to uopce obratiti paznju. Nazalost, najmanje oni koji se muce s navedenim. Obicno "spasavaju" druge, a svoje probleme "guraju pod tepih" i prikace se za nekog te ga konstantno isrpljuju.


Last edited by Ithildin on 22/7/2017, 20:21; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by kic 22/7/2017, 20:20


procitao njegove rijeci, svi tj vecina bodybuildera da ima PA sto je lako naci da nije tako..

za svaki wall of text zalijepljen moze se naci jos duzi koji dokazuje bas suprotno
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 20:26

kic wrote:
procitao njegove rijeci, svi tj vecina bodybuildera da ima PA sto je lako naci da nije tako..

za svaki wall of text zalijepljen moze se naci jos duzi koji dokazuje bas suprotno

Nadji. Ovdje se govori o visegodisnjoj zlouporabi steroida. A jednako tako i kortikosteroidi utjecu na pojavu PA, samo o tome se suti.

Najlakse je srat' i pravit' se bedak. Naprijed. Boli me dupe. Iznijela sam/smo neke info, na ostalima je, koga to zanima, da se pozabavi time.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by orion 22/7/2017, 20:33

Ithildin wrote:
orion wrote:
Ithildin wrote:Spomenula bih nesto vrlo bitno u citavoj ovoj prici, a to je da napadaji panike mogu ukazivati i na probleme s fizickim zdravljem. Dakle, prije nego netko pomisli da ima anksiozni poremecaj, neka prekontrolira Fe u krvi, hormone stitnjace i rad srca. To je ono osnovno..

Inace, sam clanak opisuje neke tipicne situacije koje su mi se desavale i jos uvijek se desavaju, s tom razlikom sto sam ove godine dosla do vrlo vazne info koju mi je moj imunolog presutio, a zelim je podijeliti s vama (u slucaju da se netko nalazi u slicnoj situaciji). KORTIKOSTEROIDI. Jedna od glavnih nuspojava dugotrajnog lijecenja kortikosteroidima jesu napadaji panike. I najcesce se javljaju kod zena.



Za kortikosteride mi je prvi glas. Jedna znanica  ima psorijatični artritis pa često mora koristiti kortikosteroide.Zadnjih godina relativno često osjeća laganu anksioznost - najviše problem sa gutanjem i napetost u predjelu vilice i vrata.

A da, to su stvari koje ti imunolozi/reumatolozi ne govore, no kortikosteroidi "čuda" mogu napraviti organizmu. Inače, zanimljivo je da se većinom kod žena koje uzimaju kortikosteroidnu terapiju javljaju PA.

U svakom slučaju, tko god godinama pati od PA, uspješno je, zapravo, razvio anksiozni poremećaj i dobro je posjetiti stručnjake. Glupe racionalizacije tipa "ne mogu nam reći ništa što već ne znamo", dakle, uvjerenje kako ne mogu pomoći, smijurija je na koju ne želim gubiti vrijeme pojašnjavajući njenu neistinitost.


sve se svodi na to da jedno liječi, drugo razara ..... baš sam joj neki dan spomenula vezano za anksioznost i te masti kojima maže kožu zahvaćenu psorijazom...kaže žena-prvi glas. Dakle  nitko od liječnika nije joj ni natuknuo tu vrstu nus pojave. Nisam išla u detalje pa ne znam što piše na uputama lijekova - možda i piše ...ali to je vrlo diskutabilno-prema uputama npr. običnog andola, teško da bi ga se itko usudio popiti.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by kic 22/7/2017, 20:38


ma slusaj, najbolje ne obracaj mi se vise jer sam uvijek postovao tvoje upise ali neces me vrijedjati.

naci cu tekst, ali zar se time bavimo? ili dijelimo neko znanje? a zapravo turamo drugome kroz nos bojler nasilu iako mozda nije uopce to cijela prica a uostalom konkretno znam da nije iz druge ruke, wall-of-tekst gnjec s druge strane mogao prestati dedalosu prigovarati na linkovima i tekstovima jer i sam to radi, u svakom slucaju, odjavljujem se s teme.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 20:46

orion wrote:
Ithildin wrote:
orion wrote:
Ithildin wrote:Spomenula bih nesto vrlo bitno u citavoj ovoj prici, a to je da napadaji panike mogu ukazivati i na probleme s fizickim zdravljem. Dakle, prije nego netko pomisli da ima anksiozni poremecaj, neka prekontrolira Fe u krvi, hormone stitnjace i rad srca. To je ono osnovno..

Inace, sam clanak opisuje neke tipicne situacije koje su mi se desavale i jos uvijek se desavaju, s tom razlikom sto sam ove godine dosla do vrlo vazne info koju mi je moj imunolog presutio, a zelim je podijeliti s vama (u slucaju da se netko nalazi u slicnoj situaciji). KORTIKOSTEROIDI. Jedna od glavnih nuspojava dugotrajnog lijecenja kortikosteroidima jesu napadaji panike. I najcesce se javljaju kod zena.



Za kortikosteride mi je prvi glas. Jedna znanica  ima psorijatični artritis pa često mora koristiti kortikosteroide.Zadnjih godina relativno često osjeća laganu anksioznost - najviše problem sa gutanjem i napetost u predjelu vilice i vrata.

A da, to su stvari koje ti imunolozi/reumatolozi ne govore, no kortikosteroidi "čuda" mogu napraviti organizmu. Inače, zanimljivo je da se većinom kod žena koje uzimaju kortikosteroidnu terapiju javljaju PA.

U svakom slučaju, tko god godinama pati od PA, uspješno je, zapravo, razvio anksiozni poremećaj i dobro je posjetiti stručnjake. Glupe racionalizacije tipa "ne mogu nam reći ništa što već ne znamo", dakle, uvjerenje kako ne mogu pomoći, smijurija je na koju ne želim gubiti vrijeme pojašnjavajući njenu neistinitost.


sve se svodi na to da jedno liječi, drugo razara ..... baš sam joj neki dan spomenula vezano za anksioznost i te masti kojima maže kožu zahvaćenu psorijazom...kaže žena-prvi glas. Dakle  nitko od liječnika nije joj ni natuknuo tu vrstu nus pojave. Nisam išla u detalje pa ne znam što piše na uputama lijekova - možda i piše ...ali to je vrlo diskutabilno-prema uputama npr. običnog andola, teško da bi ga se itko usudio popiti.

Kortikosteroidne kremice ipak su malo drugacije od tableta.. Ja sam na Medrolu od 2002., a prve pojave PA krenule su 2004. Ove godine ozbiljno mi je receno da bi one mogle biti glavni problem. Pozeljela sam prenijeti tu info jer mislim da takva nuspojava treba biti spomenuta. Naravno, mnogo ovisi o dozi i trajanju terapije. Dakle, nije nuzno da se PA razviju. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 22/7/2017, 20:49

kic wrote:
ma slusaj, najbolje ne obracaj mi se vise jer sam uvijek postovao tvoje upise ali neces me vrijedjati.

naci cu tekst, ali zar se time bavimo? ili dijelimo neko znanje? a zapravo turamo drugome kroz nos bojler nasilu iako mozda nije uopce to cijela prica a uostalom konkretno znam da nije iz druge ruke, wall-of-tekst gnjec s druge strane mogao prestati dedalosu prigovarati na linkovima i tekstovima jer i sam to radi, u svakom slucaju, odjavljujem se s teme.

Sto se mene tice, svaka je nasa komunikacija zavrsena, ali necu ti dopustiti da unaprijed posprdno odbacujes odredjene info. Pametni ljudi istrazuju prije nego nesto odbace ili prihvate. Adio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by orion 22/7/2017, 20:58

Ithildin wrote:
orion wrote:
Ithildin wrote:
orion wrote:
Ithildin wrote:Spomenula bih nesto vrlo bitno u citavoj ovoj prici, a to je da napadaji panike mogu ukazivati i na probleme s fizickim zdravljem. Dakle, prije nego netko pomisli da ima anksiozni poremecaj, neka prekontrolira Fe u krvi, hormone stitnjace i rad srca. To je ono osnovno..

Inace, sam clanak opisuje neke tipicne situacije koje su mi se desavale i jos uvijek se desavaju, s tom razlikom sto sam ove godine dosla do vrlo vazne info koju mi je moj imunolog presutio, a zelim je podijeliti s vama (u slucaju da se netko nalazi u slicnoj situaciji). KORTIKOSTEROIDI. Jedna od glavnih nuspojava dugotrajnog lijecenja kortikosteroidima jesu napadaji panike. I najcesce se javljaju kod zena.



Za kortikosteride mi je prvi glas. Jedna znanica  ima psorijatični artritis pa često mora koristiti kortikosteroide.Zadnjih godina relativno često osjeća laganu anksioznost - najviše problem sa gutanjem i napetost u predjelu vilice i vrata.

A da, to su stvari koje ti imunolozi/reumatolozi ne govore, no kortikosteroidi "čuda" mogu napraviti organizmu. Inače, zanimljivo je da se većinom kod žena koje uzimaju kortikosteroidnu terapiju javljaju PA.

U svakom slučaju, tko god godinama pati od PA, uspješno je, zapravo, razvio anksiozni poremećaj i dobro je posjetiti stručnjake. Glupe racionalizacije tipa "ne mogu nam reći ništa što već ne znamo", dakle, uvjerenje kako ne mogu pomoći, smijurija je na koju ne želim gubiti vrijeme pojašnjavajući njenu neistinitost.


sve se svodi na to da jedno liječi, drugo razara ..... baš sam joj neki dan spomenula vezano za anksioznost i te masti kojima maže kožu zahvaćenu psorijazom...kaže žena-prvi glas. Dakle  nitko od liječnika nije joj ni natuknuo tu vrstu nus pojave. Nisam išla u detalje pa ne znam što piše na uputama lijekova - možda i piše ...ali to je vrlo diskutabilno-prema uputama npr. običnog andola, teško da bi ga se itko usudio popiti.

Kortikosteroidne kremice ipak su malo drugacije od tableta.. Ja sam na Medrolu od 2002., a prve pojave PA krenule su 2004. Ove godine ozbiljno mi je receno da bi one mogle biti glavni problem. Pozeljela sam prenijeti tu info jer mislim da takva nuspojava treba biti spomenuta. Naravno, mnogo ovisi o dozi i trajanju terapije. Dakle, nije nuzno da se PA razviju. :-)


hvala.... uvijek kažem da svi ljudi sve znaju, da nikad ne znaš gdje, kako i kada možeš doći do životno važnih informacija.  

/ Malko mi je nugodno ali ja ne znam što je to točno PA - pretpotavljam da je vezano da napade panike i slične poremećaje :ashamed  /
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 23/7/2017, 22:37

Gnječ wrote:
mate wrote:
Sres, stres, nesvjestan stres.
Nakon napada, čovjek se malo osvijesti...

that's a good one. nakon napada čovjek se malo osvjesti? kako?

stres? načelno da stres može biti jedan od okidača ali ne mora. PA može dobiti i osoba koja je totalno opuštena i nema nikakve stresne epizode.
Ne znam koliko si upućen u psihosomatske poremećaje?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 8/8/2017, 10:45

orion wrote:


hvala.... uvijek kažem da svi ljudi sve znaju, da nikad ne znaš gdje, kako i kada možeš doći do životno važnih informacija.  

/ Malko mi je nugodno ali ja ne znam što je to točno PA - pretpotavljam da je vezano da napade panike i slične poremećaje :ashamed  /

Da, tako je. :-) PA - panic attack

Panicni napadaji mogu biti vezani uz fobije (dakle, znamo izvor/uzrok iracionalnih strahova; u pravilu PA nestaje kad izadjemo iz situacije koju nas um tumaci kao zivotno opasnu) ili uz anksiozni poremecaj (kad je izvor/uzrok strahova neodredjen; sve moze biti okidac za PA; mozemo reci da nas um vecinu toga tumaci kao nesto za nas vrlo opasno).

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Guest 11/8/2018, 02:09

Been there, done that.. lakše se čovjek nosi s time s godinama.. nema nekog univeralnog savjeta, ali je ograničavajuće prilično kad se taj problem zanemari i trpa pod tepih misleći da će se riješiti samo po sebi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalna fobija... - Page 4 Empty Re: socijalna fobija...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum