Denkverbot

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Re: Denkverbot

Post by aben on 16/3/2017, 09:47

ali, ko da si odgljedala do polak, 
ne opiri se, ne ćeš nišće postići

2014-04-16

Back to top Go down

Post by Moxy on 16/3/2017, 09:59

Mat,ja mislim da u tome i jeste čar,u životu koji nije dječji vrtić,zadržati dijete u sebi....

Ovaj život je samo misija.

Teško se budim,a još teže prestajem da sanjam....
Moxy

Female
2014-04-17

Back to top Go down

Post by Guest on 16/3/2017, 10:37

@aben wrote:ali, ko da si odgljedala do polak, 
ne opiri se, ne ćeš nišće postići
Pogledala sam cijeli, al ja se uvijek uhvatim za dijelove :)
Zar ne govori o utapanju covjeka u kolektivnu svijest. Gubitak individualnosti, sposobnosti vlastite i dublje procjene, prihvacanju stvari bez analize, promatrati svijet vlastitim ocima i donosenje vlastitih odluka.
Obogacivati sebe kao individuu kroz rad na sebi, pobuditi u sebi znatizelju djeteta, a zatomiti pasivnog dionika.

Last edited by mativka on 16/3/2017, 10:40; edited 1 time in total

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on 16/3/2017, 10:39

@Moxy wrote:Mat,ja mislim da u tome i jeste čar,u životu koji nije dječji vrtić,zadržati dijete u sebi....

Da, to je lijepo. No koliko nas ne ostaje samo na rijecima?

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by aben on 16/3/2017, 10:43

@mativka wrote:
Zar ne govori o utapanju covjeka u kolektivnu svijest. Gubitak individualnosti, sposobnosti vlastite i dublje procjene, prihvacanju stvari bez analize, promatrati svijet vlastitim ocima i donosenje vlastitih odluka.
Obogacivati sebe kao individuu kroz rad na sebi, pobuditi u sebi znatizelju djeteta, a zatomiti pasivnog dionika.
pa, ne

2014-04-16

Back to top Go down

Post by Moxy on 16/3/2017, 10:48

@mativka wrote:
@Moxy wrote:Mat,ja mislim da u tome i jeste čar,u životu koji nije dječji vrtić,zadržati dijete u sebi....

Svatko za sebe i na svoj način

Ovaj život je samo misija.

Teško se budim,a još teže prestajem da sanjam....
Moxy

Female
2014-04-17

Back to top Go down

Post by Guest on 16/3/2017, 10:53

@aben wrote:
@mativka wrote:
pa, ne
Pa kako? :)
O cemu onda?
(mozda sam sve krivo shvatila, molila bih pojasnjenje)

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on 16/3/2017, 10:55

@Moxy wrote:
@mativka wrote:

Svatko za sebe i na svoj način  
Evo, ja volim stvarati mjehurice od sapunice, promatrati boje, oblike dok se ne raspuknu, a zatim sve iz pocetka :)

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by aben on 16/3/2017, 11:18

@mativka wrote:
@aben wrote:
@mativka wrote:
pa, ne
Pa kako? :)
O cemu onda?
(mozda sam sve krivo shvatila, molila bih pojasnjenje)
pa o percepciji stvarnosti, i putu od dječje otvorenosti, preko odrasle usmjerenosti, do kombinacije te dvi stvori u zrelosti, čime se zapravo vraćamo dokle smo krenuli, al ovaj put znomo di smo.

glorifikcija djetinjosti je samo bijeg od odgovornosti. kad ti naglosiš stvor tipa "donošenje vlastitih odlukov", jo čujen nesigurnost, stroh od suda okoline i stvarnosti. neke odluke su plain wrong, i zagovornici vlastitih odluka zu zapravo lovci u mutnome, oni ki opravdanje svojih odluka nalazu u relativiziranju.

2014-04-16

Back to top Go down

Post by Guest on 16/3/2017, 11:37

@aben wrote:
pa o percepciji stvarnosti, i putu od dječje otvorenosti, preko odrasle usmjerenosti, do kombinacije te dvi stvori u zrelosti, čime se zapravo vraćamo dokle smo krenuli, al ovaj put znomo di smo.

glorifikcija djetinjosti je samo bijeg od odgovornosti. kad ti naglosiš stvor tipa "donošenje vlastitih odlukov", jo čujen nesigurnost, stroh od suda okoline i stvarnosti. neke odluke su plain wrong, i zagovornici vlastitih odluka zu zapravo lovci u mutnome, oni ki opravdanje svojih odluka nalazu u relativiziranju.
Pa o tome sam pisala u prvom komentaru.

Nije to nesigurnost, a mozda i je :) Mozda je to opreznost zbog svijesti o mogucim posljedicama pri donosenju vlastitih odluka, a u skladu s tim i preispitivanje donosenje odluka.
Ne bih rekla nesigurnost vec odgovornost.

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by metilda on 16/3/2017, 12:16

Matej 18,1U onaj čas pristupe učenici Isusu pa ga zapitaju: "Tko je, dakle, najveći u kraljevstvu nebeskom?
Matej 18,2On dozove dijete, postavi ga posred njih
Matej 18,3i reče: "Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko.
Matej 18,4Tko god se dakle ponizi kao ovo dijete, taj je najveći u kraljevstvu nebeskom.
Matej 18,5I tko primi jedno ovakvo dijete u moje ime, mene prima.
Matej 18,6"Onomu, naprotiv, tko bi sablaznio jednoga od ovih najmanjih što vjeruju u mene bilo bi bolje da mu se o vrat objesi mlinski kamen pa da potone u dubinu morsku.
jeruzalemska biblija  confused
metilda

Female
2015-10-10

Back to top Go down

Post by Guest on 16/3/2017, 19:32

Lijepa misao. No, djeca vjeruju i u baba-roge :) Vremenom se isfiltriraju. Procitala sam danas nesto zanimljivo (tu knjigu cu predloziti kada na mene dođe red, nisam ju citala ali mi djeluje zanimljiva), ide ovako: ...psiha je po prirodi religiozna...:)

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on 16/3/2017, 23:32

Ne znam zasto, ali svaki put kada nesto napisem na vipu, osjecam se lose...

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by kic on 16/3/2017, 23:34

groblje
kic
Admin

Male
2014-04-10

http://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Post by aben on 16/3/2017, 23:56

ok, je groblje, 
ali ona je čitala hazlita i isto se pito da ča bi donila nacionalizacija maloprodaje kruva i toaletnog papira :O

2014-04-16

Back to top Go down

Post by Guest on 17/3/2017, 09:41

Moji izleti u ekonomska podrucja uglavnom zavrse katastrofom :)

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by metilda on 17/3/2017, 10:44

@mativka wrote:Lijepa misao. No, djeca vjeruju i u baba-roge :) Vremenom se isfiltriraju. Procitala sam danas nesto zanimljivo (tu knjigu cu predloziti kada na mene dođe red, nisam ju citala ali mi djeluje zanimljiva), ide ovako: ...psiha je po prirodi religiozna...:)
ma to sam napisala jer se aben kritički osvrnuo na glorifikaciju djetinjastosti... a Isus baš glorificira djetinjastost – tj. djetinju neiskvarenost.. odrasli kvare djecu ... babu rogu dijete nije moglo samo izmisliti – netko ga je plašio baba rogom zbog djetinjih nestašluka.. djeca istražuju..djeca osjećaju.. u ovom slučaju djeca su instinktivno osjetila Isusovu dobrotu i pohrlila k njmu.. odrasli su uvijek na oprezu, razmišljaju, vagaju riječi i osjećaje.. ulažu tamo gdje se najviše isplati njihovoj udobnosti.. i da .. čovjek je religiozno biće.. u nešto naprosto po prirodi svog psihičkog ustrojstva mora vjerovati... mislim da je to lijepo opisano u knjizi Postanka...
metilda

Female
2015-10-10

Back to top Go down

Post by metilda on 17/3/2017, 10:48

@mativka wrote:Moji izleti u ekonomska podrucja uglavnom zavrse katastrofom :)

rekao bi aben - ja sam socijalistički ekonomist pa se i ne upuštam u ekonomske analize... radije promatram kako svijet prolazi pored mene.. kako ekonomski tako i onaj duhovno-ljudski... a ja sam ipak dio njega makar ponekad imam osjećaj da sve promatram ispod sebe kako prolazi u tmi i tmuši neprebojnoj ...
metilda

Female
2015-10-10

Back to top Go down

Post by aben on 17/3/2017, 11:10

žene, nedilju van jeben.

ča vi ne znote da ć ljudi svaki koncept pokušati pkrenuti na zlo? jeste vi čule za Pad?
ni bitno ča jo i isus obadvoje spominjemo dicu, mi ne spominjemo dicu ko dicu nego elemente koje dica posjeduju
isus neiskvorenost ( koja je rezultat nesvjesnosti)
a jo otvorenost (koja je rezultat nemogućnošću fokusiranja)
glorifikacija djetinstva je eskapizam, to triba jasno reći i osuditi. triba jasno reći da je produženo djetinjstvo rak društva, dicu tribo ( svaki roditelj svoje, inače bi to bi fašizam) odgajati da budu ljudi, a ne dica. svi signali koje mlodi dobivaju je da se zajebavaju, a neko drugi će se pobrinuti za njih. 

vas dvi, jedna katolica a druga newagerica, oba dvi bi tribale puhati u rog u ki jo pušen:
sloboda, pomaganje, dobrota, pravednost, briga, oprez, razvoj, rozličitost, ljudskost, nenosilje, proljeće, igra, veselje i život je centralna briga samo jedne ideologije na svitu- libertarijanizma.

katolicizam je samo podvrsta naše filozofije, metilda, njen metafiziči de, a new age sranje, mativka, jedino naša filozofija more tolerirati bez unutarnjih inkonzistencija i, posljedičnog genocida nad vama.

2014-04-16

Back to top Go down

Post by metilda on 17/3/2017, 11:33

zato si ti meni simpatičan, jer misliš da sve znaš a ne znaš i tako jasno vidim da ne znaš... ali nisi agresivan u tom svom stavu... biti djeca, biti djeca... rekao je veliki Tin koji je bio sve više nego dijete, a možda je baš bio dijete.. ne znamo ni ti ni ja... ja znam da ne znam.. čak ni o svojoj vjeri ne znam više od Le Roi Soleila koji se odmetnuo od katolicizma.. zar je važno znati... proći će vjera, proći će znanje, ostat će samo ljubav...  
metilda

Female
2015-10-10

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top