ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Katolicizam...

Page 6 of 31 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Next

Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by aben 14/1/2018, 13:50

metilda wrote:jesi li uopće pogledao video?
ki video? spot hoziera?

aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 14/1/2018, 13:52

aben wrote:
metilda wrote:jesi li uopće pogledao video?
ki video? spot hoziera?
e
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by aben 14/1/2018, 13:53

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:jesi li uopće pogledao video?
ki video? spot hoziera?
e
JES, DVO PEDERA SE OĆE OŽENITI, I UNDA IH PRIJATELJI DOČEKAJU, I PREBIJU NA MRTVO IME JEDNOGA OD NJIH.  MISlin da spot tu prestaje, i ni jasno oće li se preostali pederko osvetiti.

a ča je tote bitno?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 14/1/2018, 14:12

a što je bitno?
živi i pusti živjeti.. :P
vijest je stara, ali tema je katolicizam pa mi je trebao citat za opisati spot
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by aben 14/1/2018, 14:16

metilda wrote:a što je bitno?
živi i pusti živjeti.. :P
vijest je stara, ali tema je katolicizam pa mi je trebao citat za opisati spot
naravski, 

libertarian society. ali, i ti si protiv toga. zagovoroš pedere a u isto vrime bi zabronila drogiranje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 14/1/2018, 14:23

aben wrote:
metilda wrote:a što je bitno?
živi i pusti živjeti.. :P
vijest je stara, ali tema je katolicizam pa mi je trebao citat za opisati spot
naravski, 

libertarian society. ali, i ti si protiv toga. zagovoroš pedere a u isto vrime bi zabronila drogiranje.

ne da mi se objašnjavati... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 14/1/2018, 20:38

Mt 21,28-32
28 "A što vam se čini? Čovjek neki imao dva sina. Priđe prvomu i reče: 'Sinko, hajde danas na posao u vinograd!' 29 On odgovori: 'Neću!' No poslije se predomisli i ode. 30Priđe i drugomu pa mu reče isto tako. A on odgovori: 'Evo me, gospodaru!' i ne ode. 31Koji od te dvojice izvrši volju očevu?" Kažu: "Onaj prvi." Nato će im Isus: "Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje! 32 Doista, Ivan dođe k vama putom pravednosti i vi mu ne povjerovaste, a carinici mu i bludnice povjerovaše. Vi pak, makar to vidjeste, ni kasnije se ne predomisliste da mu povjerujete."




tko će prvi u kraljevstvo nebesko: dvojica koja se vole ili oni koji ih žele ubiti a svaku nedjelju su u crkvi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 14/1/2018, 20:46

Tragična je ovo mogućnost, ali i stvarnost života da čovjek prividno stalno izgovara “idem gospodaru”, a zapravo ne ide, čini ono što mu se prohtije. I mi izgovaramo ‘Budi volja tvoja’, ‘Bogu hvala’, ‘Slava tebi, Kriste’, ili pak ‘Dostojno je i pravedno’, sve sami izričaji iz bogoslužja ili molitava, dobro nam znani. Izgovaramo ih, upućujemo Bogu predivne riječi, ali ne idemo na posao. Riječi, a ne djela, veli Isus. Imamo svoje interese koji su mnogo važniji od Božjega plana. To je jedna od mogućnosti. Sve same lijepe riječi, nigdje činidbe.
Druga je kad čovjek govori ‘ne želim’, ‘ne idem’. Zapravo čovjek ne želi ono što Bog želi. Sjetimo se samo Staroga zavjeta. Bog je dao savršene zapovijedi, savršeni ustroj, a Židovi su trajno htjeli nešto drugo, neki drugi poredak, biti kao ostali narodi, imati bogove kao i oni. Ne želi narod da mu se itko miješa u život, želi biti svoga tijela i posla gospodar.
Onaj prvi sin zamagljuje istinu, i čini obraćenje nemogućim. Ovaj drugi izrijekom ne želi ići, razotkriva ljudsko stanje, i stoga za njega ima nade za obraćenje. Nakon što čovjek u životu doživi brodolom, nakon što mu se sve uruši, spoznaje da je ipak Očeva zapovijed životvorna i obećaje budućnost. Lako je imati stalno na ustima Boga i Božje ime, izgovarati molitve uprazno, a činiti posve drugo od onoga što Bog traži. Lako je imati usta puna molitava, a srcem biti daleko od Boga. Svjesna životna laž i prijevara.
To je ono što je Isusa trajno mučilo kod službenika onodobne religije. Pojedinci koji su stalno govorili o Bogu, redu, poretku, moralu, ispravnosti, istini, kojih su usta puna lijepih riječi, a zapravo su po sebi tirani, diktatori, nameću drugima terete koje ni sami ne mogu nositi. Sve je naizgled u redu, a zapravo je sve ugušeno, mrtvo, bez zraka i kisika. Ima ljudi koji vele kako vrše volju Božju, ne prestupaju nijedan propis, nijedan zakon, posve su uredni i savjesni u svemu, ali oko sebe stvaraju samo nered. Ne čine nijednu pogrješku, ali je na kraju sve pogrješno, hladno, beživotno. Zbog takvih pojedinaca ljudi ne žele ni čuti za Boga.
S druge pak strane, Isus veli kako će carinici i bludnice preteći one prvopozvane vjerske službenike u kraljevstvo Božje. Oni će unići, vi pak ne. To je silna nada za očajne, izbačene, ljude koji ne znaju kako ni kamo bi i što bi sa svojim životom, kako dovesti svoj život u red. Ljudi nesretni u grijehu, pojedinci koji u dubini duše vapiju za promjenom, pa i obraćenjem. Isusove su riječi prevrat postojećega stanja. On ruši postojeći poredak. Takav je bio taj Krist. Zbog toga je onako mlad nasilno smaknut. Slušali su ga i krivo razumjeli. U ovim riječima zorno vidimo svu energiju Isusovih riječi i osobe, te zašto novo vino ne trpi stare mješine. Do kraja se i radikalno stavio na stranu obespravljenih, odbačenih, koji nisu mogli vjerovati da bi Bog za njih imao srca i mjesta. Njima je Isus bio blizak, tim slomljenim srcima. Kamo sreće da je Isus imao uspjeha kod hramskih službenika i svećenika. Drukčije bi tekla povijest svijeta. Ali je imao odziva i uspjeha kod grješnika. Bog u Isusu traži zalutalu i izgubljenu ovcu. Nitko nije zauvijek otpisan, štoviše...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 1/2/2018, 14:56

Uzmimo deset zapovijedi koje je Bog objavio svojemu narodu na početku puta prema obećanoj zemlji. One predstavljaju srž Božje volje i zanimljivo je da se samo tri odnose na njega; ostalih sedam odnose se na čovjeka: Božja je volja da se ne krade, ne ubija, ne čini zlo, da se ne laže...Istina znači nastaviti stazom koja se širi onoliko koliko ti produbljuješ njezino značenje. Širi se i ujedno postaje suptilnija zbog osjetljivosti duše.
Malene geste po Božjoj volji, malene geste.
Ako smo iskreni i otvoreni prema Gospodinu, uspjet ćemo vršiti Božju volju jer on svoju volju ne skriva, nego je obznanjije onima koji traže; međutim, ne prisiljava one koje njegova volja ne zanima, ali ih čeka. On uvijek čeka.
 
 
      Božja je volja da na koncu ništa ne propadne...
 
Da ništa ne propadne.
 
       On je Bog koji čeka. Znam da vam je drag Jorge Luis Borges koji je napisao: „Bog vreba u pukotinama.“
 
Da, naš je Bog upravo Bog koji čeka. Zato kada spazi da se netko izgubio, ostavlja one koji se nisu izgubili i ide u potragu za izgubljenim.
 
 


Papa Franjo: Oče naš
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 2/2/2018, 18:21

Očaj je napast. Tako dolazimo do pretposljednjega zaziva „ne uvedi na su napast“. Prijatelji, od kojih su neki vjernici, a drugi nisu, svako me malo pitaju: „Don Marco, može li nas Bog uvesti u napast?“ Ovaj zaziv rado čitam ovako:“ Budući da me Sotona napastuje, pomozi mi da ne upadnem u spletke njegova zavođenja.“ Ne mogu vjerovati da bi me Bog napastovao.
 
     Ovdje se radi o ne baš točnom prijevodu. Naime, ako otvorimo posljednje izdanje Evanđelja koje je priredila Talijanska biskupska konferencija, ondje čitamo: „ne napusti nas u napasti“ (Lk 11,4; Mt 6,13).
      I Francuzi su zamijenili tekst prijevodom koji znači: „Ne dopusti mi da padnem u napast.“ Ja padam, a ne da me on baca u napast pa da onda gleda kako sam pao. Otac to ne čini, otac pomaže odmah ustati. U napast nas uvodi Sotona, to je njegov zanat.
     Smisao je naše molitve: „Kada me Sotona uvodi u napast, ti mi, molim te, pruži ruku, daj mi svoju ruku.“ Kao na slici gdje Isus pruža ruku Petru koji ga zaziva: Gospodine, spasi me, utapam se, pruži mi ruku!“ (usp. Mt 14,30).
 

Papa Franjo: Oče naš
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 14/2/2018, 17:30

Isusov grijeh na Pepelnicu
 
Danas se vjernik posipa pepelom da se sjeti svoje ništavnosti; apostol Pavao Isusa kao da ponižava mnogo dublje, proglašujući ga grijehom. “Njega koji ne okusi grijeha Bog za nas grijehom učini da mi budemo pravednost Božja u njemu” (2 Kor 5, 21). Znači da je Bog Krista učinio na neki način grijehom. Spasitelj od grijeha, sasvim bezgriješan, tu se javlja kao sam grijeh. Djeluje sablažnjivo, pa se navjestitelji na tome ne vole zaustavljati. Ali, zar to isto ne ponavljaju vjernici kad god prije pričesti mole: “Jaganjče Božji koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se”.


To je zaista sržna misao o Isusovu djelu: on je opterećen ljudskim grijesima - on se takav pred Božjom pravdom pojavljuje kao najveći grešnik, sažetak svega zla što ga ljudi počinjaju. Može se to možda jednostavnije reći: Isus Krist preuzima na sebe odgovornost za grijehe svih ljudi. Pomiješao se među ljude ne samo da bude jedan od njih, nego da bude opterećen svim njihovim zlom.


Tko nije navikao kršćanski misliti, makar u Boga ozbiljno vjerovao, može se nad tim sablazniti, može mu to izgledati sasvim neprihvatljivim. Ali, to je zaista glavni Isusov pothvat, sažetak njegova djela. Vjernici Staroga zavjeta to su neodređeno slutili kad bi znakovito prenosili svoje grijehe na jaganjca kojega bi onda žrtvovali. Znali su nekako da grijeh mora umrijeti, a Pavao će ih brzo upozoriti da jaganjčevo umiranje na to samo podsjeća. Jer, jaganjac ne može biti grešan ni postati bezgrešan; Isus će se svjesno poistovjetiti s tom žrtvom za grijehe - opteretit će se ljudskim grijesima da oni umru u njegovoj smrti.


Tu se odmah za vjernika rađa uvjerenje da taj Isus mora biti čovjek, jer o ljudskim je grijesima riječ - ali da mora biti i Bog, jer ta smrt mora sve smrti obuhvatiti i svima donijeti život - što ne može učiniti smrt ni jednoga čovjeka. On u tom smislu za nas postane grijehom, da mi možemo postati kao Bog pravedni.


Vjernik je uvjeren da nijedan ljudski grijeh ne može drugačije biti izbrisan nego da umre u Isusovoj smrti, u smrti Bogočovjeka.
 

Živko Kustić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 17/2/2018, 04:54

Svuda oko sebe zapažamo klimu straha pred križem, pred Gospodinovim križem. Štoviše, sve neugodnosti u životu počele su se nazivati križevima i ne nose se na način djece Božje i s nadnaravnim pogledom. To ide i toliko daleko da se čak i s putova skidaju križevi, koje su ondje postavili naši djedovi...!
Isusovom mukom je križ prestao biti simbol kazne, da bi se pretvorio u znak pobjede. Križ je obilježje Otkupitelja: In quo est sa us, vita et resurrectio nostra; tamo je naš spas, naš život i naše uskrsnuće.



http://www.hr.josemariaescriva.info/clanak/zasto-korizma-traje-40-dana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 17/2/2018, 16:27

https://www.bitno.net/vjera/molitve/danas-zapocinje-tridesetodnevna-poboznost-cast-svetog-josipa-molimo-zagovor/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 19/2/2018, 08:40

Jutarnja molitva
 
Gospodine, kad sam gladan,
daj mi nekog čovjeka koji je gladniji od mene da mogu s njim dalje dijeliti.
Kad mi je hladno,
daj mi nekoga čovjeka kojemu mogu dati nešto od svoje odjeće.
Kad sam sam,
daj mi nekoga koga mogu primiti k sebi.

Kad sam žalostan,
Gospodine daj mi nekoga koga ću moći utješiti.
Kad mi teret bude postajao pretežak,
Gospodine tada me još optereti teretom drugih.

Daj da svugdje gdje susrećem ljude,
Bude prisutna tvoja ljubav.


Sv. Augustin
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 24/2/2018, 10:46

Meditacija
 
Božji internet
 
        Civilizacija dvadest prvog stoljeća sa svojim sve razvijenijim tehnologijama, Bogu hvala, omogućila je da ljudska znatiželja može zaviriti u svaki kutak zemaljske kugle, pa i svemira skoro. Omogućila je i da ljudi mogu međusobno komunicirati slikom i zvukom, te ostati u vezi čitav dan ma koliko bili miljama i kilometrima udaljeni. Prva asocijacija na sve izrečeno bila bi da je to omogućio internet. Točno.


        Promatrajući na istoj liniji odnos čovjeka i Boga, sve je ipak puno lakše, jednostavnije i ne zahtijeva pretjerani trud, a kamoli znanstvena istraživanja ili milijunska ulaganja u razvijanje preciznih vrhunskih aparata. Dovoljno su sklopljene ruke, malo volje, klecalo, klupa, crkva, katedrala, kapelica, krunica, molitvenik, Biblija, misa, a ponekad čak ni to. Moliti se može u hodu, na poslu, brodu, avionu, krevetu, u moru, pod morem, na planini, u polju, u svim mogućim i nemogućim situacijama gdje se ljudska duša – koja želi susresti Boga – nalazi.  Stupiti u kontakt s Gospodinom, dakle, može se bilo kada, bilo gdje – svaki tren – neovisno o uvjetima, nema ograničenja ili nedostupnosti. On je uvijek dostupan i spreman za čovjekovu molitvenu „internetsku“, s Njegove strane vjekovima otvorenu vezu. Dakako, i za to je potrebna svojevrsna pretplata, odnosno pokazivati Bogu, iz mjeseca u mjesec, iz dana u dan, koliko je komu do njega stalo, kao što je potrebno redovito i na vrijeme plaćati internetsku pretplatu. Samo što kod Isusa Krista nitko ne gubi dragocjeno vrijeme kada provodi s Njime sate i sate, za razliku od bespotrebnog i često ničemu korisnog buljenja u kompjutorski monitor i „oluno more interneta“ bez kraja i konca. No, da bi se povjerovalo u ove riječi treba ih, prvotno, provjeriti osobnim iskustvom i uvjeriti se kao što su se uvjerili i životom posvjedočili mnogi sveci, blaženici, sluge Božje, ali i obični ljudi, susjedi, iz ulice, zgrade, sela i mjesta. Otkriva ih njihova riječ, djelo, primjer i životni stavovi. To su ljudi koji se svakodnevno „konektiraju“ i surfaju Božjim internetom.
 
P.S. Uputa za korištenje: Božji internet nije virtualan. On je životvoran i konkretan. Ne izaziva ovisnost, već životnu radost. Ima izvrsnu „tražilicu“ vječnoga života i „antivirusni program“ protiv ljudske grešne naravi. Provjereno kod korisnika.
 

Ante Novak
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 25/2/2018, 08:17

Morning Prayer  


Too Late Have I Loved You



Too late have I loved you, O Beauty so ancient, O Beauty so new. Too late have I loved you! You were within me but I was outside myself, and there I sought you! 


In my weakness I ran after the beauty of the things you have made. You were with me, and I was not with you. The things you have made kept me from you - the things which would have no being unless they existed in you! 


You have called, you have cried, and you have pierced my deafness. You have radiated forth, you have shined out brightly, and you have dispelled my blindness. You have sent forth your fragrance, and I have breathed it in, and I long for you. 


I have tasted you, and I hunger and thirst for you. You have touched me, and I ardently desire your peace.

Confessions, X, 27, 38
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by red wolf 9/3/2018, 23:12

metilda wrote:Mt 21,28-32
28 "A što vam se čini? Čovjek neki imao dva sina. Priđe prvomu i reče: 'Sinko, hajde danas na posao u vinograd!' 29 On odgovori: 'Neću!' No poslije se predomisli i ode. 30Priđe i drugomu pa mu reče isto tako. A on odgovori: 'Evo me, gospodaru!' i ne ode. 31Koji od te dvojice izvrši volju očevu?" Kažu: "Onaj prvi." Nato će im Isus: "Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje! 32 Doista, Ivan dođe k vama putom pravednosti i vi mu ne povjerovaste, a carinici mu i bludnice povjerovaše. Vi pak, makar to vidjeste, ni kasnije se ne predomisliste da mu povjerujete."




tko će prvi u kraljevstvo nebesko: dvojica koja se vole ili oni koji ih žele ubiti a svaku nedjelju su u crkvi?
Zanimljivo pitanje...Jakov Pravednik, kad je bačen sa zidina hrama i nakon toga kamenovan, prije smrti molio se Ocu u skrovitosti, Onome koji je iznad Onog koji Vam je Sudac...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 25/3/2018, 13:44



Palm Sunday
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 30/3/2018, 16:13

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 1/4/2018, 08:15

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Guest 1/4/2018, 10:32

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolicizam... - Page 6 Empty Re: Katolicizam...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 31 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum