ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ISUS

Go down

ISUS  Empty ISUS

Post by immortal Sun 20 Apr - 22:52

ISUS  He-lives-dewey-feature

Znate li zašto je Isus ostavio ubrus uredno složen u grobu nakon svog uskrsnuća? 




Evanđelje po Ivanu (Iv 20, 1-10) nam govori da ubrus, koji je bio stavljen na Isusovo lice, nije bio bačen na stranu kao ostali povoji s njegovog tijela. 


U Svetom Pismu Evanđelist nam točno navodi taj detalj:


"Prvog dana u tjednu rano ujutro, još za mraka, dođe Marija Magdalena na grob i opazi da je kamen s groba dignut. Otrči stoga i dođe Šimunu Petru i drugom učeniku, kojega je Isus ljubio, pa im reče: 'Uzeše Gospodina iz groba i ne znamo gdje ga staviše.'

Uputiše se onda Petar i onaj drugi učenik i dođoše na grob. Trčahu obojica zajedno, ali onaj drugi učenik prestignu Petra i stiže prvi na grob. Sagne se i opazi povoje gdje leže, ali ne uđe. Uto dođe i Šimun Petar koji je išao za njim i uđe u grob. Ugleda povoje gdje leže i ubrus koji bijaše na glavi Isusovoj, ali nije bio uz povoje, nego napose svijen na jednome mjestu. Tada uđe i onaj drugi učenik koji prvi stiže na grob i vidje i povjerova. Jer oni još ne upoznaše Pisma da Isus treba da ustane od mrtvih. Potom se učenici vratiše kući."

- Je li to važno? Apsolutno! - Je li to zaista značajno? Da!

Da biste razumijeli značaj presavijenog ubrusa, morate razumjeti malo hebrejske tradicije toga dana.

Presavijeni ubrus ima veze sa pojmom gospodara i sluge, a svaki židovski dječak je znao tu tradiciju. Kad sluga postavlja stol za objed gospodaru, on se trudi postaviti stol baš na način kako to gospodar želi.

Nakon što je stol savršeno postavljen, sluga će pričekati, promatrajući sa strane, dok gospodar ne završi objedovanje. Sluga se ne usuđuje dirati stol dok gospodar ne završi.

Kada gospodar završi s objedom, on ustaje od stola, obriše prste, svoja usta i bradu, te taj zamotuljak salvete (ubrusa) baca na stol. Sluga tada zna da smije počistiti stol, jer je bačen ubrus na stol (u ono doba) značio: "Ja sam završio." Ali ako je gospodar ustao od stola, presavio svoj ubrus i stavio ga kraj svoga tanjura, sluga ne bi smio dirati stol, jer je tako složen i ostavljen ubrus značio: "Vratit ću se."

Shvaćate li sada što nam je Gospodin Isus poručio tim činom? Vjerujmo!

Izvor: Međugorje-info
- See more at: http://www.samopismo.net/2013/08/znate-li-zasto-je-isus-ostavio-ubrus.html#sthash.p4odwIVz.dpuf
immortal
immortal

Female
Posts : 23113
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by immortal Wed 23 Apr - 23:19

10 najljepših izjava Isusa iz Nazareta

ISUS  Jesus.my.soul.jesus.31696524.640.416

Mnoge Isusove izjave poznate su i onima koji Ga ne slijede. Neke izjave su u potpunosti suprotne sustavu na koji funkcionira naš svijet. Odabrali smo neke od najljepših!

10. Isus sve shvaća osobno

''Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.'» Tada će mu pravednici odgovoriti: ‘Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te; ili žedna i napojismo te? Kada te vidjesmo kao stranca i primismo; ili gola i zaogrnusmo te? 39Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi?’ A kralj će im odgovoriti: ‘Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!’'' (Matej 25,35-40)

9. Istinski put prema izvrsnosti

''Zato ih Isus dozva i reče im: »Znate da oni koji se smatraju vladarima gospoduju svojim narodima i velikaši njihovi drže ih pod vlašću. Nije tako među vama! Naprotiv, tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga. Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge.«'' (Marko 42,45)

8. Najvažniji motiv Isusovog života

»Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!« (Matej 4,17)

7. Protuotrov za brigu

''Nemojte dakle zabrinuto govoriti: ‘Što ćemo jesti?’ ili: ‘Što ćemo piti?’ ili: ‘U što ćemo se obući?’ Ta sve to pogani ištu. Zna Otac vaš nebeski da vam je sve to potrebno. Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo dodati. Ne budite dakle zabrinuti za sutra. Sutra će se samo brinuti za se. Dosta je svakom danu zla njegova.«'' (Matej 6,31-34)

6. Bolji način življenja

»Blago siromasima duhom: njihovo je kraljevstvo nebesko! Blago ožalošćenima: oni će se utješiti! Blago krotkima: oni će baštiniti zemlju! Blago gladnima i žednima pravednosti: oni će se nasititi! Blago milosrdnima: oni će zadobiti milosrđe! Blago čistima srcem: oni će Boga gledati! Blago mirotvorcima: oni će se sinovima Božjim zvati! Blago progonjenima zbog pravednosti: njihovo je kraljevstvo nebesko!«»Blago vama kad vas – zbog mene – pogrde i prognaju i sve zlo slažu protiv vas! Radujte se i kličite: velika je plaća vaša na nebesima! Ta progonili su tako proroke prije vas!« (Matej 5,3-12)

ISUS  Jesus-passion-of-the-christ-600
[color][font]

5. Zadobiti svijet – izgubiti sebe

''Tada dozva narod i učenike pa im reče: »Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom. Tko hoće život svoj spasiti, izgubit će ga; a tko izgubi život svoj poradi mene i evanđelja, spasit će ga. Ta što koristi čovjeku steći sav svijet, a životu svojemu nauditi?'' (Marko 8,34-36)

4. Ne sudite...

»Ne sudite da ne budete suđeni! Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se. Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Ili kako možeš reći bratu svomu: ‘De da ti izvadim trun iz oka’, a eto brvna u oku tvom? Licemjere, izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova!« (Matej 7,15-5)

3. Ljubite svoje neprijatelje

''Čuli ste da je rečeno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga Oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima.'' (Matej 5,43-45)

2. Zlatno pravilo

»Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima. To je, doista, Zakon i Proroci.« (Matej 7,12)

1. Cijela Biblija u jednoj rečenici.

''A on mu reče: »Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim.To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci.'' (Matej 22,37-40)[/font][/color]


''A on mu reče: »Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim.To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci.'' (Matej 22,37-40) 
immortal
immortal

Female
Posts : 23113
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by kingkong Sun 27 Apr - 20:30

Isusovo Milosrđe

Počevši od godine 1931., naš Gospodin Isus Krist, više puta se objavio poniznoj redovnici Faustini. Nakon što ju je poučio o pobožnosti prema Božjem milosrđu, zaželio je da širi tu pobožnost po svemu svijetu.
 
Prvi put milosrdni Krist ukazao se sestri Faustini 22. veljače 1931. u mjestu Plock (Poljska). Sestra Faustina piše: "Uvečer bijah u svojoj ćeliji i opazih Isusa u neobičnoj bjelini i sjaju. Podiže ruku na blagoslov, a lijevu ruku stavi na svoje Srce. Neznatno rastvorivši ogrtač na prsima, pokaza na sjajne zrake, jedne bijele, a druge crvene. Blještile su iz njegova Srca. U potresenosti i šutnji, promatrala sam veličanstveni prizor i mislila na veličinu Božju u Isusu. Noja duša bijaše potresena strahom i neobičnom radošću. Isus mi reče: "Priredi sliku i prikaži Mene ovakvog, kakvog Me sada vidiš, te na sliku stavi natpis: "Isuse, uzdam se u Te. Želim da se ta slika poštuje najprije u vašoj kapelici, a zatim da se to čašćenje raširi po svemu svijetu".
 
ISUS  Milostivi-isus-se-objavljuje-svetoj-mariji-faustini-kowalskoj
Milostivi Isus se objavljuje Svetoj Mariji Faustini Kowalskoj
 
Sestri Faustini Isusje rastumačio sjajne zrake: "Zrake na slici označuju Krv i Vodu, što su izvirali iz dubine Moga milosrđa, nakon što Moje Srce bijaše probodeno kopljem, nakon Moje smrti na Križu. Bijele zrake označuju Vodu, koja čisti duše, a crvene zrake označuju Krv, koja daje život dušama. Štititi duše od stroge pravde Moga Oca nebeskoga. Sretan onaj, koji bude živio u zakloništu ovih zraka, jer neće strahovati od Božje srdžbe".
 
Tijekom Svoje Muke, Isus je prolio skoru svu Svoju Krv. U Svom Srcu na samrti ostade Mu tek nekoliko kapi. Božja Providnost je pustila da koplje otvori njegovo Srce i da isteče i zadnja kap njegove Krvi. Isus želi da taj znak njegove Ljubavi bude posebno poštivan i čašćen u pobožnosti prema Božjem milosrđu. Zato je preporučio sestri Faustini da napiše ovu kratku, strijelovitu molitvu i da se njome često služi: "Krvi i Vodo, što istekoste za nas iz Srca Isusova poput milosrdnog izvora, uzdam se u VAS"!
 
Isusje zaželio da se ispod napisu riječi: "Isuse, uzdam se u Te!"
 
Na Kristovu želju, da sestra Faustina objavi svijetu pobožnost prema Božjem milosrđu, s. Faustina će zdušno raditi na tom ostvarenju, jer se čovječanstvo udaljuje od Boga, od Krista, od Crkve. Zbog toga razloga, unatoč napretku civilizacije, ljudi su nesretni, na mukama su, nesložni su, podijeljeni su, kažnjeni su ratovima. Bog, da spasi čovječanstvo zalutalo, zastranjeno, poniženo pod teretom teških, smrtnh grijeha, šalje posebne opomene iz mjesta Gospinih ukazanja (Salette, Lurd, Fatima), da potakne svijet na pokoru, napose treba istaknuti opomenu, koju je dao s. Faustini sam Isus Krist, da bi došlo do obraćenja grješnog čovječanstva, da bi se čovječanstvo zaustavilo na putu izgubljenja. Isus je više puta rekao s. Faustini: "Čovječanstvo ne će naći mira ako se ne obrati s pouzdanjem u Božje milosrđe."

_________________
ISUS  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by immortal Sun 27 Apr - 20:33

Ako si cijeli život griješnik bio i zazoveš Milosrđe Božansko Isus te neće odbaciti.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23113
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by kingkong Sun 4 May - 16:25

ISUS  10338328_660821143991884_1344832295074648698_n

"Pokazat ćeš mi stazu u život,
puninu radosti pred licem svojim,
sebi zdesna blaženstvo vječno." (Ps 16,11)

Prepoznajem li Gospodina samo u lomljenju kruha...ili i u nečem drugom? Bogu hvala da ga vidim u svakom stvorenju...i dao mi snage, vjere i strpljenja da priđem svakome u potrebi kako bližnjem tako i neznancu. Jer napojim li nekog čašom vode zato što je žedan, učinio sam Gospodinu. Nasmijem li se nekome..jer mu je potreban osmijeh i pažnja..dao sam ruku svome Gospodinu. Isusovo "lomljenje kruha" poziv je na zajedništvo...i čin ljubavi prema svima nama da ga prepoznamo u svojim srcima te da mu služimo u miru, radosti i veselju! Nek Njegov blagoslov bude nad svima nama sada i kroz cijeli život. AMEN.

_________________
ISUS  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by kingkong Mon 12 May - 16:48

ISUS  Tebi_s10

_________________
ISUS  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by obojani_dani Mon 12 May - 17:23

mortal-joint wrote:Ako si cijeli život griješnik bio i zazoveš Milosrđe Božansko Isus te neće odbaciti.


Što znači da te neće odbaciti ? ........ jel bi to bilo, kako bi zdravo seljački rekli, da  se poškropiš  svetom vodicom i kao da ništa nije bilo - voziš dalje ....
obojani_dani
obojani_dani

Posts : 140
2014-04-17


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by oldie Mon 12 May - 17:46

mortal-joint wrote:ISUS  He-lives-dewey-feature

Kako vam se ne gadi lagati više?....u bliskoistočnoj vukojebini prije 2000 godina nisu živjeli Vikinzi B-) 

Taj lažni mesija je izgledao ovako:

ISUS  Images?q=tbn:ANd9GcSAJuWlYgpsAG4bOn4z5siQFuy6yxjiqDciHafXNytodq7wBb4O9QISUS  Middle+Eastern+Jesus
Nema na čemu...na usluzi i dalje!
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by danni1 Mon 12 May - 17:53

obojani_dani wrote:
mortal-joint wrote:Ako si cijeli život griješnik bio i zazoveš Milosrđe Božansko Isus te neće odbaciti.


Što znači da te neće odbaciti ? ........ jel bi to bilo, kako bi zdravo seljački rekli, da  se poškropiš  svetom vodicom i kao da ništa nije bilo - voziš dalje ....
Da.
Mada se zapravo ne moraš nićim škropit niti posipavat....
Trebaš samo biti iskren u svom pokajanju a to malo kome polazi za rukom.
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by kingkong Sun 18 May - 15:52

Znate li što točno znače ove velike riječi: PUT, ISTINA i ŽIVOT?

ISUS  Slijedi+me

Isusov poziv upućen svakom čovjeku glasi: ''Slijedi me!'' Onima koji pitaju zašto, kamo i kako, On odgovara: ''Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni.''

Velikih li riječi: PUT, ISTINA, ŽIVOT. Što one znače?

ISUS JE PUT.

Put koj vezuje Boga i čovjeka nije zakon, nakon određene norme ponašanja, pa čak ni religiozno uvjerenje. Taj Put je osoba, Isus Krist, Božji Sin, Spasitelj svijeta. Znati put znači poznavati Isusa, ići putem znači držati se Njega. On je Put u dvostrukom smislu te riječi: Objavitelj Oca, put od Boga k čovjeku pa odatle i Izbavitelj čovjeka, put čovjeka k Obug. Nije Isus jedan od putova – On je Put, jedini Put.



ISUS JE ISTINA.

Na sebe je mislio kad je rekao: ''Upoznat ćete Istinu i Istina će vas osloboditi.'' Pilat je pitao: ''Što je isina?'' Isus odgovara: ''Ja sam Istina.'' Istina nije nešto, već Netko. Isus je poosobljena Istina, pouzdana vječna Riječ koja je tijelom postala i među ljudima se ušatorila. On nije samo učitelj istine – On je Istina. Oni koji Isusa poznaju Istinu znaju.



ISUS JE ŽIVOT.

On reče: ''Ja dođoh da život imaju, u izobilju da ga imaju.'' On je tvorac, darivatelj i održavatelj života. On je izvor života: fizičkog i ovdašnjeg, duhovnog i vječnog. Oni koji se Njemu obraćaju u Život ulaze, Život primaju, Životom se napajaju. Oni koji Njega slijede ne životare više, oni žive, jer Isus je život.

''Slijedi me: Ja sam put, istina i život. – Bez mene ne može se ići; bez istine nema spoznaje; bez života se ne živi... – Ja sam siguran put, neprevarljiva istina, beskonačni život. Ja sam najispravniji put, najviša istina, istinski život...'' (Toma Kempenac, Nasljeduj Krista).

Put koji vodi k Bogu, Istina koja oslobađa i Život koji omogućuje zajedništvo: Tko s Puta zaluta, Istinu ne prihvati i Život izgubi – promašio je cilj. Isus je Put zato što je Istina i Život, On je istiniti i živi Put.

_________________
ISUS  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by immortal Mon 19 May - 23:25

Evanđelje:
Iv 14, 6-14
Čitanje svetog Evanđelja po Ivanu
U ono vrijeme: Reče Isus Tomi:
»Ja sam Put i Istina i Život:
nitko ne dolazi Ocu osim po meni.
Da ste upoznali mene,
i Oca biste moga upoznali.
Od sada ga i poznajete
i vidjeli ste ga.«
Kaže mu Filip:
»Gospodine, pokaži nam Oca
i dosta nam je!«
Nato će mu Isus:
»Filipe, toliko sam vremena s vama
i još me ne poznaš?«
»Tko je vidio mene, vidio je i Oca.
Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'?
Ne vjeruješ li
da sam ja u Ocu i Otac u meni?
Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim:
Otac koji prebiva u meni čini djela svoja.
Vjerujte mi:
ja sam u Ocu i Otac u meni.
Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte.
Zaista, zaista, kažem vam:
Tko vjeruje u mene,
činit će djela koja ja činim;
i veća će od njih činiti
jer ja odlazim Ocu.
I što god zaištete u moje ime,
učinit ću,
da se proslavi Otac u Sinu.
Ako me što zaištete u moje ime,
učinit ću.«
Riječ Gospodnja
.
immortal
immortal

Female
Posts : 23113
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by immortal Mon 19 May - 23:43

„Ako me tko ljubi, čuvat će moju riječ“ (Iv 14,23)

ISUS  2013-5-4-meditacija

Ljubav čovjeku daje ogromnu stvaralačku snagu. Ta i Bog je snagom ljubavi stvorio svijet i čovjeka. On je sama ljubav. Ljubav vodi u život, ona je i znak života. Tko ne ljubi ni ne živi. Isus govori učenicima da će ih ljubav dovesti k Ocu. „…k njemu ćemo doći i kod njega se nastaniti“. Ljubav daje snagu da možemo čuvati Božju riječ i od nje živjeti.

Život svakog čovjeka je odraz koliko ljubi Boga, koliko računa u svakodnevnom životu na Božju riječ. Način na koji se čovjek odnosi prema drugim ljudima, prema sebi i događajima, pokazatelj je povjerenja u Božju providnost, u Njegovu svemoć i ljubav. Ukoliko nam je Božja riječ vodilja, oslonac i svjetlo na životnom putu, životni križevi se lakše nose jer vidimo njihov smisao. Ako je Božja riječ temelj našeg života, onda ljubavlju možemo mjeriti težinu života. A ljubav, iako puno puta zahtijeva žrtvu, u svojoj srži uvijek čovjeka potiče na radost, na duboku radost jer ljubeći postajemo svjesni Božje ljubavi prema nama. Ljubav je Božji dar čovjeku, koji istovremeno zahtijeva potpunu čovjekovu otvorenost da može primiti taj dar.
Isus, uzašavši k Ocu, nije nas ostavio same. Učenicima obećava da će im Otac poslati Branitelja – Duha Svetoga. „Branitelj – Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje ime, poučavat će vas o svemu i dozivati vam u pamet sve što vam ja rekoh.“ (Iv, 14, 26) U Duhu Svetom se očituje ljubav Oca i Sina. Tog Duha nam Otac šalje da nas trajno poučava u ljubavi. Jer jedino po ljubavi možemo prispjeti do jedinstva s Bogom. Otvorenost Duhu Svetom oplođuje naš život ljubavlju, radošću, mirom, velikodušnošću, uslužnošću, dobrotom, vjernošću, blagošću i uzdržljivošću. Otvorenost poticajima Duha Svetog omogućuje nam da slika na koju smo stvoreni, slika Božja bude jasnija i vidljivija u nama i po nama.
Isus obećava i daruje svojim učenicima mir. „Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem.“(Iv, 14, 27). Svako ljudsko srce čezne za mirom, traži mir ali ponekad i na krivom mjestu. Jedino Bog može dati pravi mir. Sveti Augustin u Ispovjestima veli: „Nemirno je srce moje dok se ne smiri u Tebi, Gospodine“. Mir je znak da je Bog prisutan, da je s nama. Zato Isus kaže svojim učenicima „Neka se ne uznemiruje vaše srce i neka se ne straši.“(Iv 14, 27) jer će im On podariti istinski mir. Duboki mir duše je mjesto gdje Bog počiva. Grijehom u naše srce ulazi nemir. Kada zlo želi zahvatiti čovjekovo srce, ispunjava ga nemirom. Tjerajući zlo iz svog srca, prihvaćanjem Božjeg oproštenja, mir se vraća u našu dušu. To je onaj mir koji nam Bog daruje po Duhu Svetom i znak je Njegove prisutnosti.
Isus polako uvodi učenike u sve ono što će se s Njim dogoditi. „Kazao sam vam to sada, prije nego se dogodi, da vjerujete kad se dogodi.“(Iv 14, 29) Pokazuje im da je došao ispuniti Očevu volju, ali pravi smisao Njegove muke, smrti, uskrsnuća i uzašašća k Ocu učenici će razumjeti tek silaskom Duha Svetoga. Snagom Duha Svetoga učenici će moći razglašivati sve ono što im je Isus govorio dok je bio s njima. Otvorenost Duhu Svetom i nama danas daje snagu da Radosnu vijest pronosimo ovim svijetom i donosimo mir ljudskim srcima.

immortal
immortal

Female
Posts : 23113
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by immortal Mon 19 May - 23:45

ISUS  Isus_Krist__23_


»Ako me tko ljubi, čuvat će moju riječ pa će i Otac moj ljubiti njega i k njemu ćemo doći i kod njega se nastaniti. Tko mene ne ljubi, riječi mojih ne čuva. A riječ koju slušate nije moja, nego Oca koji me posla.
To sam vam govorio dok sam boravio s vama. Branitelj – Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje ime, poučavat će vas o svemu i dozivati vam u pamet sve što vam ja rekoh. Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem. Dajem vam ga, ali ne kao što svijet daje. Neka se ne uznemiruje vaše srce i neka se ne straši. Čuli ste, rekoh vam: ’Odlazim i vraćam se k vama.’ Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem Ocu jer Otac je veći od mene. Kazao sam vam to sada, prije negoli se dogodi, da vjerujete kad se dogodi.
« (Iv 14, 23-29)
immortal
immortal

Female
Posts : 23113
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by kingkong Thu 29 May - 23:38

ISUS  Jer_mo10

_________________
ISUS  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by kingkong Sun 13 Jul - 17:04

ISUS  8006_510

_________________
ISUS  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by Sefirot Mon 14 Jul - 10:14

Isus Who??

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

ISUS  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by kingkong Mon 14 Jul - 15:00

Sefirote,opet provociraš...čuj i ja mogu spamati na tvoj nekršćanski topik...ako imaš što pametno za kazati...napiši ako nemaš drž' se svojih topika!  :K 


ISUS  Uzvise10

_________________
ISUS  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by kingkong Fri 1 Aug - 23:57


_________________
ISUS  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by piramida4 Sat 6 Sep - 19:47

TKO i ŠTO je Gospodin Isus?
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

ISUS  Empty Re: ISUS

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum