ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naši ljubimci

Page 27 of 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 11/11/2018, 13:53

Koliko ja tog svog psa volim ne mogu rijecima opisati.

Toliko me upotpunila...

Ne zelim ni zamisliti kako ce biti kada jednoga dana otide na drugi svijet...


Moj jastuk vise nece smrditi po sapicama koje imaju miris smokija sa sirom :(

Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 11/11/2018, 16:18

hehehe, pričaj mi o tome! :) dobro Luna je bila prevelika da bi sa mnom na krevetu spavala, iako imam velik krevet, no njoj je jednostavno bilo prevruće tako da ne bi bila dugo ''gore''

kako oni inače nemaju nikakav miris, tako da bi ona doslovno mirisala po mojem parfemu ili omekšivaču.. jedino se na uhekima osjetil njen miris i nisam joj mogla prestati mirisati uha, toliko fin slatkasti miris... <3 nešto predivno i to je nešto što mi između sveg ostalog jako fali, baš je fino mirisala! :)

ne znam, meni se srce slama kad vidim toliko napuštenih pasa, na fejsu sam posakrivala te stranice i grupe koje svako malo pronalaze nekog i udomljavaju jer da se mene pita ja bih ih uzela sve, ali nemam mogućnosti ni kapaciteta...

onda se na kraju sve svede na ono što realno možeš i tu mi pada odluka na tu minijaturnu verziju haskija jer ne želim nikog oko sebe tražiti pomoć s drugim psom, kao što je to bilo s Lunom, ali lakše je kad psa možeš sam podići iako preferiram velike pse

mi smo ju vodili i na kupanje u salon jer je bila prevelika za tuš kabinu tako da sam ju ja zadnjih godinu dana uz to prala nasred kupaone, lavor i kolko ide kad bi tak curila, bilo bi i njoj i meni daleko lakše da sam ju mogla na ruke, pod tuš i to je to... stvarno je imala strpljenja, kužila je da je sve to za njeno dobro i da njoj bude lakše i udovoljavala je maksimalno, nevjerojatno, to nisam nikada ni kod jednog psa vidjela... a i poznavajući nju u mlađim danima, ne bih vjerovala da mi je netko rekao da će takva biti pod stare dane... samo da mi udovolji, istrpila bi/je sve! najradije bi spavala, ali čim je vidjela da sjedam do nje na pod, facica je bila ''ajde, napravi kaj moraš, žnjaraj me, grli, ljubi, slikaj, ajde... ''  love love love
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 11/11/2018, 17:45



Je ovo taj mini haski? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 11/11/2018, 18:03

da, valjda da :)

do pred par dana nisam imala pojma da takvo što uopće postoji!!! :) :)

https://www.index.hr/ljubimci/clanak/aljaski-klee-klai-minijaturna-verzija-haskija/933727.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 11/11/2018, 19:21

Slatkici
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 11/11/2018, 23:55

baš jesu! <3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by darth_vader 10/3/2019, 03:58

Zajebava me maca. Bila. Od svih ukućana jedino mene maltretira, a jedino sam ja grez prema njoj. Svejedno, kad sidnem na kauč gledati tv, čačkati nos, uho i sl. intelektualne radnje, eto ti nje i hop, meni na drob...i onda neke zvukove proizvodi, pari da hrče, ali slabije, nego žena mi... i onda me krene glavom turkati, pari da sam joj misto zauzeja. Proba sam vikati, ne obadiva me, rukon je ne diran jer mi se gadi... eli ima neki sprej za mačke, neki kurac di će ona misliti da sam neki pas pa da me pušti na miru... evo i linjati se počela, mogla bi žena đemper isplesti od dlačurina samo da oće, al neće linguza. Ne razumim kako netko more u kući držat mačku/e... Lastane, što mi je činiti?
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Noor 3/4/2019, 17:14

maca se želi maziti...i to baš s tobom :)
mili ti se..kako ne kapiš?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Noor 3/4/2019, 17:34

elysium wrote:za 5 dana bi mojoj curki bilo točno 13 godina!

još uvijek jako fali...

sad sam se nema dugo na fejsu pridružila jednoj grupi s haskijima i news feed mi je prepun haskija, što fotki, što videa i nekako mi je lakše kad sve to vidim, a i smatrala sam da ću se lakše suočavati/nositi s tim gubitkom ako ne budem izbjegavala takve stvari online

nisam niti u jednom trenutku taj zadnji dan, zadnje minute i nakon gubitka rekla 'nikad više' iako sam posljednjih godinu dana imala u glavi 'nikad više psa' i nikad više takvim mukama i osjećajima s kojima se nisam znala nositi

otišla sam na 2 razgovora kod psihologa jer sam došla do samog ruba nekakvih strahova i poludepre.. i eto, pridružih se toj grupi i stvari su krenule u nekom drugom smjeru

kako sad nisam iz gro razloga u mogućnosti uzeti drugog psa, ipak ništa me ne može spriječiti da o tome razmišljam...

pa sam htjela ovdje podijeliti svoje novo otkriće, čula sam od jedne obiteljske frendice za malog haskija, no mislila sam da se samo radi o manjem primjerku iz legla, no nakon surfanja po toj grupi išla sam gledati što sve spada pod ''haskije'' jer su spominjali neke nove sorte?! kako se apsolutno u to ne kužim, tamo pred 13-14 godina kad sam manijakalno pretraživala internet spremajući sve info o haskijima koje sam tada mogla naći, nisam nalazila te neke posebne sorte haskija

i naletih na ovo: https://minihuskylovers.com/the-complete-guide-to-owning-a-miniature-husky/#what-is-the-mini-husky-temperament-and-personality

pa to je savršeno malo pufasto pseto za mene <3

moja je curka kupljena preko oglasa, kolegica s faxa je potvrdila da su haskiji i da su već imali par legla, da dobro brinu za pse pa je stigla Luna, no Luna je veličinom i kilažom prešišala skoro duplo tipičnu ženku haskija pa je njena normalna težina bila do/oko 40kg, ne moram ni reći, bila je fascinantna pojava, vodila se pod haskija, iako su mi po cesti znali govoriti da je veličinom malamut, no meni to nije bilo bitno i išli su mi svi na živce s tim raspravama o tome kaj je, u knjižici je pisao, vet potvrdio - haskica, velika cura haskija i ciao, papire nisam htjela tj nisam ju imala namjeru pariti niti voditi na izložbe pa samim time nisam htjela davati par stotina eura


no naravno da koliko god to bilo super dok je ona bila mlada, luda, blesava i zdrava, toliko je postao problem kasnije jer ja sama, bez pomoći s njom nisam mogla.. ni do veta ni van ako bi bio loš dan ni kupati ju ni podizati ni ništa

a opet tako volim haskije, taj njihov karakter, tu privrženost, sve ono što se s njima može postići, sve to kakvi su... ne kažem da bi mi se opet desilo da bih naletila na veliki primjerak kao što je bilo s Lunom, no gledam iz praktičnih razloga, ipak bi mi samoj bilo lakše s manjim psom, a opet je haski!

već danima mi se vrte po glavi ti mini haskiji, čini mi se da to nešto i znači... zvuči blesavo, ali rekla sam Luni da ako postoji nešto nalik reinkarnaciji kod pasa da mi se vrati kao malo manji primjerak haskija da nam bude lakše! možda je to to!? :)

ne znam, u svakom slučaju.. kad dođe vrijeme za to, čini mi se da sam našla idealnog psa za sebe <3

vjerojatno na opće zgražanje svih ostalih i žešći linč nekih oko mene koji su za onu 'udomi, ne kupuj'

znam da će me staviti na stup srama, ali vidim kako je mnogima koji su pse udomili, konkretno ta obiteljska frendica, udomljava svašta nešto stalno pa je tako udomila neke 2 curke jer su joj ''baš lijepe'', na kraju je sad valjda na rubu suicida, doslovno jer su curke krenule uništavati po stanu, vani ju ne slušaju, ne doživljavaju ništa i nikog, samo jedna drugu... ona je mislila da će obje biti kao njene 2 pesice koje već ima, mirne, poslušne, a dobila je 2 blesače od 2-3 godine s kojima treba raditi i koje trebaju kak se to veli ''čvrstu ruku'', a ona nema pojma o odgoju i dresuri, ne radi i bome ne pokazuje želju da s njima radi

moja mama je udomila curku, vrlo mladu zapravo - 3 mjeseca koja je nakon kastracije počela pokazivati neke strahove tak da je sad sva izvan sebe kad izlazi navečer iz kuće, na svaki zvuk se cima


znam da je sve to jako relativno... ali ja ne želim čistokrvnog psa da mogu reć da imam psa s papirima iz te i te uzgajivačnice i da mogu na njemu zarađivati, već želim znati što iza tog psa stoji, želim ipak znati koja je pasmina, što mogu očekivati od te pasmine, otprilike koju veličinu itd itd...

zeznula se jesam s Lunom jer je fakat prerasla sve standarde, sljedeći puta bih pametnije pa bih otišla osobno vidjeti mamu i tatu psa kojeg uzimam, velim ne želim papire, pas bi bio kastriran do 6.mj., ali mislim da ću se morati naoružati prilično jer već vidim da će biti od strane nekih skakanja po glavi ''zašto nisi udomila'' ...

meni je tako žao svih tih pasa po azilima i po cesti, kamo sreće da svi mogu naći domove, ali Luna je meni bila prvi pas, došla je kao štene s 2 i pol mjeseca i odmah sam počela raditi s njom i ne znam ni što bih ni kako bih s već odraslim psom punim trauma/strahova

nisam znala ni što i kako s Lunom kad mi se počela bojati petardi, ali smo već nekako izlazile na kraj s time, a kamoli da mi dođe već odrasli istraumatizirani pas koji je mix tko zna čega i ne znam ni kakav karakter prevladava, što me čeka... :/

eto morala sam se malo ispucati i podijeliti :) pardon na hrpetini teksta.... ponijelo me! :lol:
ajme, ely....gušt mi je čitati tvoje upise, tvoja razmišljanja, tvoja sjećanja...sve ove divne emocije koje te prožimaju kad pričaš o Luni :x
ja imam 3 malamuta (mama i tata 6, a kći 1,5 god), tako da sve to razumijem i osjećam i sama

i da...ta uheka mirisna, baršunasto meka i nježna...uh :x

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by darth_vader 16/4/2019, 15:41

Noor wrote:maca se želi maziti...i to baš s tobom :)
mili ti se..kako ne kapiš?

Predlakava je. Nisam baš toliki old school freak... B-)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Noor 17/4/2019, 16:08

jasambrend wrote:
Noor wrote:maca se želi maziti...i to baš s tobom :)
mili ti se..kako ne kapiš?

Predlakava je. Nisam baš toliki old school freak... B-)

ahaha, a baš sam jučer čitala neko istraživanje...na old school otpada čak 70-ak % B-)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 30/6/2019, 05:19

moja kokica Blanka ima četiri nova pileta: daisy, gatsby, nick i myrtle
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 4/7/2019, 06:23

mace pojele gatsbyja  pale
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 12/7/2019, 07:18

mace pojele i daisy ..  pale
kako da sačuvam nicka i myrtle?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 4/8/2019, 11:08

nick i myrtle su preživjeli a dobili smo jedanaest mačića.. preslatki su :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 25/8/2019, 22:32

jedno mače uginulo a nick nestao netragom.. valjda ga odnijela lasica  No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 26/8/2019, 12:21

mah.. nitko ne suosjeća sa mnom zbog gubitka mačića i pilića  pale
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 8/9/2019, 15:10

nestalo mi i 5 mačića :O
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Noor 8/9/2019, 16:54

pa kako?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest 8/9/2020, 22:17

imamo po novome 3 mice :) tj dve su već godinu napunile,a ova najmanja ima ~2 mjeseca :)
hoću psa i točka :D mice su fora, ali pas je pas :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by kic 10/11/2020, 20:08


kreneš na trčanje, završiš s mačkom u krilu

win-win

Naši ljubimci - Page 27 20201113
Naši ljubimci - Page 27 20201114
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Tanja likes this post

Back to top Go down

Naši ljubimci - Page 27 Empty Re: Naši ljubimci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum