ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_lcap13%Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_rcap 13% 
[ 2 ]
Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_lcap27%Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_rcap 27% 
[ 4 ]
Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_lcap33%Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_rcap 33% 
[ 5 ]
Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_lcap7%Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_rcap 7% 
[ 1 ]
Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_lcap20%Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Vote_rcap 20% 
[ 3 ]
 
Total Votes : 15
 
 

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Guest 12/1/2015, 20:25

Ponukana upisima na temi o izborima, kao i komentarima brojnih prijatelja i kolega koji razmatraju mogućnost napuštanja zemlje i traženja boljeg života negdje drugdje, zanima me jeste li i vi razmišljali o toj opciji. Ako ne, zašto ne? Isto tako, ako da, zašto da?

Ako ste razmatrali tu mogućnost, koju zemlju vidite kao potencijalno odredište? Na koje probleme očekujete da biste mogli ili da svakako hoćete naletjeti u tom procesu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by kic 12/1/2015, 22:32

nedostaje neki, srednji odgovor: važem, nećkam se, dok mi život curi..

dala bi se knjiga napisati o ovome..


Last edited by kic on 12/1/2015, 22:47; edited 1 time in total
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by kic 12/1/2015, 22:39

"čovjek koji nije htio otići.."

"poslali ga po bombone, a on se vratio kao musliman.."

"antinomija nečistog uma.."

imam naslove, sad samo priču razgranati.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Trinity 13/1/2015, 12:37

Ne bih se trajno odselila, tek na kraće vrijeme, čisto da vidim kako to vani funkcionira.
Isto tako ne bih voljela ni da mi se kćer trajno iseli nakon školovanja, voljela bih da bar dio tog školovanja može obaviti u inozemstvu, ali kako stvari stoje financijski, ništa od toga. 
Također, bilo bi dobro da može stječi bar kratko radno iskustvo negdje vani.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by zanstr 13/1/2015, 13:24

Razmišljao sam o tome i zaključio da stvarno ne bih htjeo otići jer je teritorij na kojem živimo super ali je država nažalost katastrofa.
Trenutno mi posao (koji je u fušu) nije ugrožen i pokušavam ga prebaciti skroz ili većinom na internet. Tako da dok imam interneta nemam nekog razloga za odlazak.  :)

Inače jako puno ljudi koje znam (bliski prijatelji, rodbina, susjedi itd) je otišlo živjet van. U Njemačku, Austriju, Australiju, Irsku, Kanadu, neki čak i u Brazil. Veliki broj ih se priprema otić u idućih par mjeseci. I dio ih razmišlja o odlasku u idućih godinu dvije. Radi se sveukupno o 30 - 40 ljudi, možda i više.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Trinity 13/1/2015, 13:32

zanstr wrote:Razmišljao sam o tome i zaključio da stvarno ne bih htjeo otići jer je teritorij na kojem živimo super 
:20 

Tako da dok imam interneta nemam nekog razloga za odlazak.  Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? 1125329073 

:h5
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Guest 13/1/2015, 13:44

Zapravo, trebala se tu još dodati opcija nisam siguran/a ili premišljam se, ali nekako sam mislila da će se takvi ipak raspršiti u drugu ili treću opciju. A kako mi nije sad nešto bitno da bude metodološki ispravno (shame on me :^0 ), nisam htjela trpati s opcijama.  

Osobno sam razmišljala o odlasku, ne pretjerano aktivno, već čisto ugrubo kao mogućnost u budućnosti. Ako bih odlazila, voljela bih da to bude u Švedsku. Bila sam gore par puta, provela neko vrijeme na jednoj ljetnoj školi tamo, vidjela barem u grubim obrisima kako funkcionira društvo i sustav, poznajem jezik što je sigurno prednost, sviđa mi se gore viđeno tako da mislim da mi ne bi bio neki problem naviknuti se na život tamo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by zanstr 13/1/2015, 13:51

Trinity wrote:
zanstr wrote:Razmišljao sam o tome i zaključio da stvarno ne bih htjeo otići jer je teritorij na kojem živimo super 
:20 

Tako da dok imam interneta nemam nekog razloga za odlazak.  Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? 1125329073 

:h5
:trept

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by zanstr 13/1/2015, 13:55

Vegvísir wrote:Zapravo, trebala se tu još dodati opcija nisam siguran/a ili premišljam se, ali nekako sam mislila da će se takvi ipak raspršiti u drugu ili treću opciju. A kako mi nije sad nešto bitno da bude metodološki ispravno (shame on me :^0 ), nisam htjela trpati s opcijama. 
Možda bi trebalo dodati opciju, 6. Otišao/la bi kada bih vidio/la da je propast neizbježna :D

Vegvísir wrote:Osobno sam razmišljala o odlasku, ne pretjerano aktivno, već čisto ugrubo kao mogućnost u budućnosti. Ako bih odlazila, voljela bih da to bude u Švedsku. Bila sam gore par puta, provela neko vrijeme na jednoj ljetnoj školi tamo, vidjela barem u grubim obrisima kako funkcionira društvo i sustav, poznajem jezik što je sigurno prednost, sviđa mi se gore viđeno tako da mislim da mi ne bi bio neki problem naviknuti se na život tamo.
Švecka zvuči super, samo ako buš išla nemoj otić previše na sjever. To je mjesto rezervirano samo za najjače
Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Viking

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Guest 13/1/2015, 14:10

zanstr wrote:Možda bi trebalo dodati opciju, 6. Otišao/la bi kada bih vidio/la da je propast neizbježna :D

Iliti - napuštam brod koji tone. lol!



zanstr wrote:Švecka zvuči super, samo ako buš išla nemoj otić previše na sjever. To je mjesto rezervirano samo za najjače
Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Viking
Ma kakav sami sjever, kakva polarnica...  :D  Tamo negdje Stockholm ili Uppsala gdje su temperature još sasvim ugodne. Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? 34
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by kic 13/1/2015, 15:39

nekad razmišljam: brbljamo previše o stvarima gdje bi, da nas svako 1 sat pitaju određeno pitanje - odgovorili drugačije, a stvari koje nas se najviše dojme, progutamo u sebi..

takvu neku dojmljivu stvar sam čuo nedavno: radila sam 7 godina u Sloveniji, i praktički od prvog trena si znao - tko je ikad živio vani a tko je cijeli život ostao tu.

svatko zna na desetke iseljeničkih priča, ali po meni je ključ u ovome: nikad neću zaokružiti definitivni ostanak, ali ni nametati odlazak pod svaku cijenu-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Trinity 13/1/2015, 15:52

Vegvisir wrote:Ako bih odlazila, voljela bih da to bude u Švedsku. 
Uh, presjeverno i prehladno.
U Italiji sam bila i u gradu i na selu. Bože mi prosti, osim jezika koji mi nije stran , ne sviđaju mi se.
Topli jesu, ali cigani samo takvi. U selima oko Napulja koja sam vidjela, vrata zaključavaju sa devet brava, doslovno. affraid
Francuska da, ali južni dio. Pariz sam vidjela u skroz drugom svjetlu nego kako si mi ga zamišljamo.
Jezik mi također ne bi bio problem, za razliku od tog tvog nordijskog  affraid

Ostajem tu, God bless Internet  i Hrvatsku ! :bless
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Guest 13/1/2015, 16:02

Trinity wrote:
Vegvisir wrote:Ako bih odlazila, voljela bih da to bude u Švedsku. 
Uh, presjeverno i prehladno.
U Italiji sam bila i u gradu i na selu. Bože mi prosti, osim jezika koji mi nije stran , ne sviđaju mi se.
Topli jesu, ali cigani samo takvi. U selima oko Napulja koja sam vidjela, vrata zaključavaju sa devet brava, doslovno. affraid
Francuska da, ali južni dio. Pariz sam vidjela u skroz drugom svjetlu nego kako si mi ga zamišljamo.
Jezik mi također ne bi bio problem, za razliku od tog tvog nordijskog  affraid

Ostajem tu, God bless Internet  i Hrvatsku ! :bless

Što se tiče Italije, arhitektura mi je divna. love U mojoj kratkoj i neslavno završenoj kunsthistoričkoj fazi prošla sam dobar dio Italije i gledano s tog aspekta, sviđa mi se... Krije dosta lijepih kutaka. Jezik sam učila nekoć pa ne bi bilo preteško pohvatati ga. Ali mentalitet ljudi, brate, nije to za mene. affraid

U Francuskoj, nažalost, nisam bila... a ni jezik ne znam. balloon
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Trinity 13/1/2015, 16:13

Vegvisir wrote:Što se tiče Italije, arhitektura mi je divna. Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? 4262997514

O da, ima se šta vidjeti.

U Francuskoj, nažalost, nisam bila... a ni jezik ne znam. Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? 3918541986

Jezik je prekrasan. love

Arhitektura također, sve megalomansko, od pozlaćenih kupola do zidova spavaonica koje su također morale biti pozlaćene (Versailles). Jbga, kad-tad i to dođe na naplatu...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Mad_Vlad 14/1/2015, 05:04

U Kanadi već 20 godina. Nikad požalio nisam. 
Imao prijatelja i iz Perua, Gvatemale, Salvadora, Afganistana, Indije, Poljske, Rusije, Kenije, Etiopije, Hrvatske, Bosne, Njemačke, Gane, Nigerije, Italije, Engleske, Amerike, Fiđija, Irana, Australije pa čak i Izraela...
Svjetski čovjek, skoro bi se reklo.
Ima dobrote u ljudima odakle god bili. Svi smo ljudi braća, i u dobru i u zlu.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Guest 14/1/2015, 17:20

Ne znam, ako baš budem morao... dotad pokušavam ne razmišljati previše o tome...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Sora 15/1/2015, 13:33

Ma jasno 
Danas je svijet globalno selo 
Veze se lako uspostsvljaju i za cas si na bilo kojojntocki zemlje 
Čemu se  vezati tamo gdje su loše šanse za bolji život, gdje je klima međuljudskih odnosa neprijateljska i gdje prevladava puno loših stvari:klerikalizam, koruptivnosti, društveno-politička nestabilnost Itd

Treba ići iz hrvatske ..

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Trinity 15/1/2015, 17:55

Mad_Vlad wrote:U Kanadi već 20 godina. Nikad požalio nisam. 
Imao prijatelja i iz Perua, Gvatemale, Salvadora, Afganistana, Indije, Poljske, Rusije, Kenije, Etiopije, Hrvatske, Bosne, Njemačke, Gane, Nigerije, Italije, Engleske, Amerike, Fiđija, Irana, Australije pa čak i Izraela...
Svjetski čovjek, skoro bi se reklo.
Ima dobrote u ljudima odakle god bili. Svi smo ljudi braća, i u dobru i u zlu.
Daj nam iz prve ruke reci u čemu je razlika ?
Ti su prijatelji pretpostavljam drugih vjera, da li je to (bio) problem?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by aben 15/1/2015, 17:58

Sora wrote:Ma jasno 
Danas je svijet globalno selo 
Veze se lako uspostsvljaju i za cas si na bilo kojojntocki zemlje 
Čemu se  vezati tamo gdje su loše šanse za bolji život, gdje je klima međuljudskih odnosa neprijateljska i gdje prevladava puno loših stvari:klerikalizam, koruptivnosti, društveno-politička nestabilnost Itd

Treba ići iz hrvatske ..
Znamo da triba poći, ali di, sj Koreja, kuba ili venecuela?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Trinity 15/1/2015, 18:00

aben wrote:Znamo da triba poći, ali di, sj Koreja, kuba ili venecuela?

Ma lijepo je tamo, ali Amerika je Amerika...čak i za komuniste... :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom? Empty Re: Biste li odselili u neku drugu zemlju u potrazi za boljim životom?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum