ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tok misli.....

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Tok misli..... Empty Tok misli.....

Post by Guest 7/7/2016, 20:36

Malo filozofiranja i izmjena misli.....:greenmed


Vec par dana me kopka misao o ulozi u društvu....mislite li da su ljudi koji puno pridonose društvu tipa vrsni glazbenici,nobelovci,doktori,učitelji i sl. Vise vrijede od običnog čovjeka koji eto ima taj svoj mali svijet i ne voli nesto velike ekspanzije?

Jel njihov životni plod veći ili jednostavno samo drugačiji?

Šta vi mislite?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 7/7/2016, 21:18

životni plod im je veći i drukčiji.
o tomu je li više vridu ovisi o kontekstu, i  vridnost je subjektivna kategorija.

u danoj situaciji običnog života, glazbenici, doturi, nobelovci i učitelji uopće ne vridu puno ko recimo buffet, soroš, gates i sl. a to znomo po tomu ča jedan buffet opsluživo puno više ljudi nego jedun doktor. je, doktor će puno pomoći nekolicini ljudi, al warren će malo pomoći milijunima ljudi. dakle, ovisi o perspektivi.
ako provedeš mentalni eksperiment di zadoš neki drukčiji parametri, napr su svita i samo sto iljod ljudi moreš premestiti na misec, siguro ti warren ne bi bi prioritet pred jednin doktorun, ni neki učitelj pred vodoinstalaterun, ili nobelovac pred injžinjerun, a zbog njihove visoke specijaliziranosti koja u novin okolnostima ni od koristi.

iz etičke perspektive svi ljudi zaista vridu jednoko, jer je to zapravo perspektiva svakoga od nos prema sebi. normalno da si ti sebi kruto važna iako si samo kućanica ka sve ča je učinila je udala se i izrodila, ali potpuno jednoku važnost na vagi osobne procjene za sebe imo gates, ki je olakšo život milijunima ljudi. ta perspektiva je temelj za zakone, koji se poštivaju prilično dosljedno. ipak, uvik imo distorzija pa će tako sud dati manju kaznu nekom prijestupniku ki zapošljava puno ljudi, ili je dobročinitelj, a ča ni dobro nikako.


no, meni je nojinteresantnije ča si uzela glazbenike, doktore i učitelje a ne ljudinki zaista pomožu, tipa špekulante, bankare, trgovce...
učitelji i doktori su tetočine i uhljebi, a glazbenici koristu državni pendrek da dojdu do naših šoldov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-17


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 03:54

Zagy wrote:Malo filozofiranja i izmjena misli.....:greenmed
Šta vi mislite?
Sviđa mi se ideja teme, Zagy :) (kao da si mi misli pročitala :D)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 04:06

Pa, moje mišljene je ovakvo:
- Abend je rekao da je vrijednost subjektivna stvar, i s tim bih se složila (jer svatko ima svoje kriterije vrednovanja)
- opet s druge strane, društvo smo medija koje dirigira trendove, mišljenja, i dostupnosti (što je dostupnije o tome se više razgovara, samim tim postaje dio nas)
- osobno bih stavila naglasak na temelje pojedinca i napravila neku usporedbu uspjeha. Smatram da je upravo temelj bitan za razvoj određenog pojedinca, a pri temelju mislim na potporu u obitelji, usmjeravanje od malih nogu, razvijanje afiniteta, novčana potpora i sve ono što doprinosi određenom uspjehu.
- svi smo mi u konačnici "obični" ljudi s različitim sposobnostima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by kic 7/9/2016, 04:22

kad mativku ubacis u tok misli, ona vise ne izlazi..

boze sto mi radi ovaj avatar! :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-11


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 04:30

kic wrote:kad mativku ubacis u tok misli, ona vise ne izlazi..

boze sto mi radi ovaj avatar! :^^
To je istina :)
Poput svakog toka mijenjam i smijer kretanja, jakost struje i sve što s prirodom dođe :) (al odlična mi je ta spontanost)

Šta ti radi? :)

(priznaj, jesi sretan što sam ti se maknula s teme?! :D)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by kic 7/9/2016, 04:38

nisam, volim te budalo mala!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-11


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by kic 7/9/2016, 04:40

realno, politicari su zamisljeni kao oni koji sebe zrtvuju da pridonesu drugima, ali to je poslo malo krivo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-11


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 05:02

kic wrote:nisam, volim te budalo mala!

Isuse Bože, nisam skoro pala s stolice!!!!!! affraid (uz to sam u stanju nevjerice,.....mislim, ako trebaš nešto, ne pale te fore :D)

Priznaj, što si danas uzeo?! scratch

A, zapravo, je lijepo..Ma, sada si me totalno raznježio. :kiss:
Baš dobra misao. Zamislila sam se, kada sam ja nekome rekla da ga volim...Moram priznati da se ne sjećam. Iako postoje ljubavi, nježnosti , one onako nevine bez ikakve primisli, samo izražaj osjećaja u trenutku. Prema prijatelju, simpatiji, osobi koja ti dobro učini.
Osobno imam osjećaj kada bih takvo što izrazila, iako počesto bih to željela izgovoriti, onako spontano bez promišljanja prikladne riječi, da bi me netko mogao krivo shvatiti.
Ne znam zašto, ali ta riječ, teško preko mojih usta izlazi....
Samo da znaš, još uvijek sam u šoku (sreća pa si admin pa možeš to izbrisati :D)

Jaoooo....upravo mi ova pjesma na nekoj playlisti koju sam si pustila na kompu (sada sam totalno izvan sebe) :) :



:kiss:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 05:13

kic wrote:realno, politicari su zamisljeni kao oni koji sebe zrtvuju da pridonesu drugima, ali to je poslo malo krivo..
Političari bi trebale biti osobe iznimnih usađenih moralnih i etičkih vrijednosti. Primjer cijeloj društvenoj zajednici. To prvenstveno, onda uz to stručnost, sposobnost i svo dodatno naučeno znanje, svatko za svoje područje. Osjećaj odgovornosti, savjesti, svjesnosti o svom položaju. Trebali bi razmišljati na način: ja jedan, a iza mene tisuće života......
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by kic 7/9/2016, 05:44

nemoj past sa stolice wtf :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-11


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 05:47

kic wrote:nemoj past sa stolice wtf :^^
Ako sam dobra to ne znači da me se može zezati :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 05:53

Hvala mat....:)

Mislis tipa da iza svake izvanredne isobe stoji jedna obična majka?

Da mi svi odradjujemo upravo odredjenu fazu u našem ciklusu i da je svaka jednako vrijedna? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 06:06

Zagy wrote:Hvala mat....:)

Mislis tipa da iza svake izvanredne isobe stoji jedna obična majka?

Da mi svi odradjujemo upravo odredjenu fazu u našem ciklusu i da je svaka jednako vrijedna? :)
Tako je Zagy.

Majka je temelj za sve. Svaku izvanrednost osobe, apsolutno sve. Smatram da su majke krila. Kao što sam maloprije napisala, za sposobnost osobe da opstane, izraste u samouvjerenu osobu, koja će poslije biti recimo "osoba koja će se cijeniti" je zasluga majke. Potpora, pažnja..i prije svega odricanje. Temelji su bitni, poslije je na samoj osobi koja izrasta i njenim afinitetima. No, pri oblikovanju osobe smatram da je izuzetno bitna potpora. Cijeli život se sastoji od raznih faza (znam da si majka) i tvoje je da to sve fino koordiniraš. Ima ona jedna izreka , a ide nekako ovako: nije bitan cilj, već put kojim ćemo doći do cilja....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 06:08

Smatras da ambicija proizašla iz kompleksa ne postiže ni blizu kao ambicija zadovoljne osobe?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 06:09

Ja sam misljenja da ambivija i obitelj ne idu skupa...ili ili je uvijek.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 06:10

Znači jedna faza po" životu "
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 06:13

Zagy wrote:Smatras da ambicija proizašla iz kompleksa ne postiže ni blizu kao ambicija zadovoljne osobe?
Sve što je na silu, ne ide. Mislim, ide...ali se to uvijek osjeti. Ljudi su osjetilna bića koja i bez riječi su u stanju prepoznati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 06:14

Zagy wrote:Ja sam misljenja da ambivija i obitelj ne idu skupa...ili ili je uvijek.....
Ovisi u kojem smijeru su te ambicije postavljene...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 7/9/2016, 06:15

Zagy wrote:Znači jedna faza po" životu "
Život i dan je pun "faza"...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... Empty Re: Tok misli.....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum